Zeptejte se na líčení starších. Je trendy to, co letělo dvacet let zpět

od admin

Nejen v módě, účesech a obuvi se vrací zpět to, na co byly zvyklé naše o hodně starší sestry nebo maminky. To stejné částečně platí i v oblasti líčení. Možná už jste to díky své kosmetičce, vizážistce či internetovým stránkám a časopisům zaznamenaly, možná ne. Pro letošní podzim i zimu doplňte svoji kosmetickou kabelku o barevné oční linky a stíny, rty naličte v různých odstínech hnědé a oranžové. To jsou cool novinky, které ve správných tónech zalichotí každé z žen a dívek. 

Oči rošťácky barevné, ale i svůdné 

K tomu, jak vytvořit správné a vašim očím padnoucím tvarům očních linek se vracet nebudeme. Na čase je říci, jakou barvu očních linek zvolit. Trendem nadcházejících měsíců je modrá barva linek. Nejvíce IN jsou tyrkysově modré, jestliže ale k barvě vašich očí nesedí, použijte barvu tmavší a v jiném odstínu, např. v blankytně modré. Tyrkysová skvěle doplní oči zelené i hnědé, k černým je naprosto úchvatná. Máte-li oči modré, blankytně modrá nahradí tyrkysovou lépe, modrá s modrou se nebudou bít o to, která z nich je výraznější. 

Rtěnky do růžova přetřete hnědou 

Jak již jsme zmínili, na rty nyní aplikujte zásadně odstíny rtěnek v hnědé nebo oranžové barvě. Jako by chtěl podzim zapůsobit nejen venku, ale i v našem looku. O to možná těm, kdo vybírali barvy pro období podzim 2017 šlo. To však neznamená, že byste měly rtěnka růžové a červené vyhodit. Stačí, když spodní vrstvu ponecháte tak, jak jste zvyklé, ale nahoru nanesete rtěnku hnědou. Hnědá nebude tak výrazná a vy budete mít čas se změně přizpůsobit. 

U oranžových rtěnek je zapotřebí více odvahy. Oranžová, ač nám velmi sluší, je barvou živou a troufá si na ni málo žen. Tady je důležité i to, jakou barvu mají vaše zuby. U bílých a zdravých zubů není co řešit, ale pokud máte zubní sklovinu nažloutlou ať už přirozeně, nebo zabarvenou díky kávě, kouření, přemíře pojídání mrkve, doplňků stravy betakarotenu pro zlatavou pleť atd., oranžová by vaše zabarvení zubů ještě zdůraznila. Vy určitě volte hnědou, ideálně ve studeném tónu. Studené odstíny zuby vždy opticky zbělí.  

Stíny a stínování očí 

Když už jsme zmínili oční linky, zaměříme se i na oční stíny. Tady také vyhrává modrá a tyrkysově modrá barva. Ty, které se v modré necítí příliš dobře nemusí smutnit. Stačí, když ji zkombinujete se stříbrnou, zelenou nebo fialkovou a modrá nebude tak výrazná. Je ale na místě říci, že obava žen je v 99 % zbytečná. Kupříkladu světlounce modré stíny jsou velmi podobné stříbrným, jsou nenápadné, ale celkový dojem je jiný.  

Jdete-li na večeři nebo párty, zvolte tmavší barvu. Temně modrá je vynikající náhradou šedých či tmavě hnědých stínů, které k večernímu líčení s oblibou používáme. V kombinaci s modrou řasenkou, ale i černou a tmavě tyrkysovými linkami vzhled očí patřičně ozvláštníte a zdůrazníte. Nejlepší je večerní líčení vyzkoušet již večer před akcí, na kterou se chystáte. Přece jen v nočním osvětlení se budete moci přesvědčit o tom, jak váš look vypadá v šeru a přítmí.  

Směle do drogerie! Rtěnky a oční linky v nových barvách na vás čekají. Navíc mnozí výrobci připravily ženám skvělé akce, aby jim ke změně dodali kuráž. 

Related Posts

Zanechat komentář