Vyhlídkový let vrtulníkem, aneb podívejte se na svět z ptačí perspektivy

od Peeta Havali

Vyhlídkové lety se stávají čím dál více populárním zážitkem. Je to pochopitelné, možnost vidět města a přírodní úkazy z výšky otevírá naprosto nový obzor všem turistům nebo milovníkům adrenalinu. Dopřejete si naprosto unikátní zážitek s nezapomenutelnými scenériemi nebo uděláte radost svým blízkým. Je to velmi originální dárek pro kohokoli, kdo je otevřen novým zážitkům a nemá strach z výšek nebo samotného létání. 

Létání vrtulníkem: méně adrenalinu, větší prožitek 

Je samozřejmé, že pokud máte strach z létání, zážitek letu vrtulníkem pro vás nebude to pravé. Pokud se rozhodnete, že ten báječný pocit svobody a nadhledu nad světem stojí zato pokořit svoji přízemnost, je vrtulník ideální. Vyhnete se akrobatickým kouskům, jaké byste možná zažili v letadle, ale zároveň budete mít celý svět na dosah ruky. Nemusíte se bát naskočit do jednoho z okřídlených strojů, jako je například oblíbený vrtulník Robinson r44, a vznést se vysoko nad hlavy ostatních. 

Je co vidět

Ideálním příklad naprostého ráje pro vyhlídkové lety jsou Střední Čechy. Nechte některým ze zkušených pilotů doprovázet po modré obloze nad stověžatou Prahou nebo nad uhrančivým okolím Mladé Boleslavy. Tu největší možnou svobodu vám dá soukromý let vrtulníkem, kupříkladu některé z pražských aerotaxi. Tímto prostřednictvím se otevírá nekonečná škála možností a je jenom na vlastním uvážení, kam se necháte vrtulníkem unést. Možná se budete chvíli cítit ztraceni, okusíte svět z úplně nové perspektivy a dobře známá místa se najednou budou zdát vzdálenější než kdy dřív. Zároveň ale výhled z kabiny vrtulníku dokáže navodit pocit, že krajina, která se pod vámi míhá, patří jenom a pouze vám. Takový je zážitkový let vrtulníkem, po jehož absolvování si odnášíte zážitek na celý život.

Related Posts

Zanechat komentář