Vyhlídkový let balónem

od Peeta Havali

Na létě je krásná spousta věcí, mezi něž patří i balóny, kterých je ve slunném dni na obloze mnoho. Lety balónem každému přináší nejen dobrodružství a zážitek, ale také romantiku pro páry. Jestliže jste již okusili nějaký vyhlídkový let letadlem nebo vrtulníkem, jistě u balónu oceníte ticho, žádný hluk motoru nebo vrchní vrtule, povídat si také můžete bez sluchátek a mikrofonu.

Jak vyhlídkový let balónem probíhá?

Chcete sobě nebo svým blízkým dopřát zážitek, na který budou dlouho vzpomínat? Pak si vyberte vyhlídkový let balónem. Na zážitek je nutné si vyhradit více času, neboť všechny lety vyžadují jistou přípravu. Časy, které jsou uvedeny jsou pouze orientační pro dobu, po kterou budete ve vzduchu, s tím však souvisí i příprava a následné balení balónu, plus ještě cesta zpět na místo odletu, pokud budete přistávat na jiném místě.

Na let balónem si vyhraďte více času, než je psáno na poukázce, kterou si zakoupíte. Časy, které jsou uvedeny jsou pouze orientační pro dobu, po kterou budete ve vzduchu, s tím však souvisí i příprava a následné balení. Vychutnat si také můžete střípky historie z létání, abyste věděli, jak vše začalo.

Kdo všechno může nastoupit do koše balónu?

Do vzduchu se můžete vydat buď společně s rodinou nebo jen s partnerem, čím je balón větší, tím více lidí pojme. Maximálně se však na palubu velkých balónu vejde 10 osob, nicméně prostor je v koši stísněný. Věk je závislý na pravidlech společností, samozřejmě nikdo nepustí do koše novorozence, a problémy budou také s osobou, která má nějaké zdravotní komplikace.

Lety jsou jen sezónní záležitost, protože si můžete zakoupit dárkový poukaz na vyhlídkový let, který bude za značně zvýhodněnou cenu. Lokalita letu je volitelná, buď zvolíte místo, které je již prozkoumané a zajímavé nebo poletíte na místo vašeho bydliště.

Related Posts

Zanechat komentář