Home Rady a návody Ušetřit za telefonování můžete díky tarifům i aplikacím

Ušetřit za telefonování můžete díky tarifům i aplikacím

Autor článku: czeko

Patří telefon k vašim věrným kamarádům a telefonováním strávíte denně i několik hodin? V tom případě je namístě mít sjednaný co nejvýhodnější tarif a používat nejrůznější aplikace, které vám umožní telefonovat zdarma.

Telefonování křížem krážem mnoha sítěmi

Díky sjednanému tarifu můžete výhodně telefonovat s těmi, kdo mají stejného operátora, jako vy, ale jsou i tarify, které nabízí levné či zdarma volání do všech sítí u nás. Je jedno, jestli voláte na pevnou linku nebo mobilní telefonní číslo. Nejčastěji jsou dostupné tarify, které vás přijdou na necelých 500 Kč. Díky nim můžete neomezeně volat kde se vám zachce. Pokud tedy měsíčně provoláváte více než zmíněných 500 Kč, takové tarify jsou pro vás výhodné. Společně s voláním můžete díky nim čerpat i sjednaná data k používání internetu. Protože je operátorů vícero, není od věci se tu a tam zajímat o nabídku nových tarifů, díky nimž můžete ušetřit desítky či dokonce stovky korun měsíčně.

Používání aplikací umožňujících telefonování zdarma

V dnešní době téměř každý používá nejznámější sociální sítě či aplikace určené k telefonování a chatování. K nejznámějším patří Facebook, Instagram, Whatsapp. Všechny zmiňované způsoby komunikace jsou zdarma, stačí si aplikaci stáhnout do telefonu. Ti z vašich známých, které máte uloženy v kontaktech nebo přátelích na FB, Instagramu jsou vám pak automaticky nabízeni jako možné kontakty pro telefonování či chatování. Hovory nejsou nijak limitovány, můžete volat, jak často potřebujete ve kteroukoli denní či noční dobu, jak dlouho chcete.

Chytré kombinování telefonických hovorů

Soukromé osoby můžete většinou kontaktovat zdarma přes zmiňované aplikace. Chcete-li volat na pevnou linku své rodině, nebo potřebujete jednat s úřady na telefonním čísle, které není možné kontaktovat za pomoci aplikací, nezbude vám jiná možnost než volat klasicky přes svého operátora. Pak už záleží na tom, kolik takových hovorů měsíčně potřebujete, kolik peněz vás stojí. Tomu uzpůsobte váš tarif u mobilního operátora. Jestliže máte doma i v práci možnost připojení k wi-fi, data zdarma od operátora pro vás nebudou zajímavá, zaměřte se proto spíše na hovory do vaší i cizích sítí.

Jestli nejste s cenou vašeho volání spokojeni, kontaktujte vždy operátora. Často jsou ochotní nabídnout nám zajímavý nový tarif, aby o nás nepřišli. Za zkoušku nic nedáte a pokud vám nevyhoví, můžete si tarify porovnat na srovnávači tarifů na internetu a vybrat si ten nejvýhodnější.

Další články autora

Napiš komentář k článku

Provozovatelem  webu je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA

U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659

DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:

2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP

Kontaktovat nás můžete na mailu:
Redakce: info@press-media.cz

© Publikace PR článků Press-Media.cz | All rights reserved