Stydíte se vyjít na ulici s tmavou rtěnkou na rtech? Pojďte se to naučit!

od Peeta Havali

Mnoho ženám se líbí rtěnky, zastavují se u stojanů v drogeriích, občas si dokonce nějakou koupí. Problém nastává ve chvíli, kdy se žena chystá ráno do práce a najednou ji odvaha opustí. Co na tuto ne tak úplně typickou barvu rtěnky řeknou lidé? Odlíčí ji a opět se vydávají na cestu nevýrazné. 

Jak začít 

S líčením obecně je to trochu komplikované. V dnešní době se dívky začínají líčit průměrně ve třinácti letech, minulá generace se s make-upem začala seznamovat až kolem dvacátého roku života a mnohé ženy s k líčení cestu hledají až v pozdějším věku. Čím později se začne žena líčit, tím složitější je zvyknout si na změny na obličeji, způsobené různou kosmetikou.  

Pokud chcete začít nosit rtěnky, začněte nejprve s lesky či balzámy, zkrátka s něčím, co není do očí bijící. Vám tento krok pomůže zvyknout si na pocit rtěnky na ústech. Jakmile průhledný balzám začnete vnímat jako samozřejmost, sáhněte po jemných, ne příliš výrazných rtěnkách. Jednou nastane doba, kdy si pořídíte rudou či jinou výraznou barvu rtěnky. Co když bude zase chybět odvaha? 

Zvolte dobrý odstín 

Ženy se často obávají různého „zabarvení“ zubů v kontrastu s různými odstíny rtěnek. Máte-li bílé zuby, nemusíte se ničeho bát. Experimentujte, užívejte si různé odstíny, tóny, barvy. Ženy s bílými zuby mají obrovskou výhodu při líčení rtů. Opatrnější by měly být ty z nás, jejichž zuby jsou zabarveny spíše do žluta. Tyto dámy by se rozhodně měly vyhnout rtěnkám s příliš svítitě růžovým nádechem a rtěnkám do oranžova. Také s nude barvami může být problém. Avšak nezoufejte, tmavší rtěnky vám padnou skvěle, vaše zuby s nimi dokonce budou vypadat bělejší, než ve skutečnosti jsou. Budete-li vybírat červenou rtěnku, sáhněte opět po tmavší a snažte se najít červenou s nádechem do modra. 

Zvykněte si na sebe 

Jestliže i vy patříte k ženám, které jsou méně odvážné, naučte se rtěnku nosit nejdříve doma. Vždy, když půjdete kolem zrcadla, podívejte se na sebe. Rtěnku zkoušejte v různých částech dne. Uvidíte tak, v jakém světle se vám líbí nejvíc. Usmívejte se na sebe, ceňte zuby a sledujte, zda se s měnícím se světlem nemění barva vašich zubů v kontrastu s výraznou rtěnkou.  

Alespoň na zahradu 

Jakmile si zvyknete pohled do zrcadla na sebe samu a vaše rty vám trochu zevšední, zkuste s nimi vycházet na melou procházku kolem domu, klidně si tak vyjděte se psem nebo přeběhněte pár metrů do obchodu. Necítíte-li přímo na vycházku do města, vyjděte s nalíčenými rty alespoň na zahradu či na balkon a vyčíhejte sousedku.  

Přestaňte se obávat toho, co si o vás řeknou ostatní. Ve větších městech se otázka toho, co si kdo obléká či jak se kdo líčí neřeší a žijete-li na vesnici, lidé si zkrátka zvyknou. 

Related Posts

Zanechat komentář