Správa domů Praha

od admin

Velkoměsto, kterým Praha je, často láká k pořizování nemovitostí za účelem investice. Aby se však vaše investice vyplatila, je nutné se o danou nemovitost starat a spravovat ji, jinak hrozí riziko, že nejen, že hodnota vaší nemovitosti nebude stoupat, ale mohlo by se stát, že i klesne. Správa domů si žádá velké množství času a energie. Pokud si to nemůžete dovolit, nevadí, je možné si nechat zajistit správu nemovitosti externí firmou. Budete tím mít zajištěnou perfektní správu nemovitosti, přesně podle právních předpisů a vašich požadavků a přitom vám zbyde čas na jiné činnosti. Outsourcing správy nemovitosti má nespornou výhodu v tom, že veškeré potřebné úkony bude zajišťovat odborník na danou problematiku. Hlavními třemi odvětvími, kterými se správa domů zabývá, je technický servis, účetní služby a úklid.

Technická stránka věci

Technický servis v sobě skrývá běžnou údržbu, opravy, rekonstrukce, ale i modernizaci spravovaných objektů. Externí správa domů Praha vám k tomu nabídne i vedení technické evidence vašich nemovitostí, návrhy na zlepšení správy a snížení nákladů na provoz a nepřetržitou havarijní službu při haváriích inženýrských sítí nebo technických zařízení.

Úklidové práce

Co se týká úklidových služeb, nabízí externí firmy zabývající se správou domů pravidelné nebo jednorázové úklidy. Pravidelný úklid se týká zejména zametení a umytí společných prostor, včetně zábradlí, parapetů, poštovních schránek nebo výtahové kabiny. Jednorázové úklidy využijete nejspíše po rekonstrukcích, malování nebo při vyklízecích pracích. Objednat si můžete i odvoz odpadu a sutě, sekání trávníků a kompletní zahradnické služby.

Účetnictví a administrativa

V rámci účetnictví budete mít zajištěné také zpracování účetní uzávěrky a vyúčtování výdajů a výnosů ze správy domu, vypracování daňového přiznání nebo například vedení měsíční mzdové agendy. Můžete využít i služeb profesionálního předsedy SVJ, který na sebe převezme veškerou zodpovědnost. Je předtím jen potřeba upravit stanovy SVJ tak, aby umožnily zvolit jako předsedu fyzickou či právnickou osobu, která v domě nevlastní jednotku, a následně na shromáždění tuto změnu stanov odsouhlasit.

Related Posts

Zanechat komentář