Šperky Tiffany, symbol luxusu a životem pulsujícího New Yorku

od admin

Tiffany & Co. je americkým prodejcem luxusních šperků. Které zajímavosti z historie i současnosti by vám neměly uniknout?

Kde snídala Audrey Hepburn

Vybavujete si půvabnou Audrey Hepburn, jak coby filmová Holly snídala před výlohou legendárního klenotnictví?

Éterická herečka se právem stala módní ikonou a symbolem stylu, který dodnes inspiruje miliony žen po celém světě. A právě luxusní šperky z dílny Tiffany & Co. dovolují ženám zažít pocit jedinečného opojení z nádherných klenotů. Tiffany dokáže svými produkty podtrhnout specifické kouzlo každé z nich.

Značka je proslulá především díky diamantovým, smaragdovým a zlatým šperkům. Jedním z prvků, který se do historie šperkařství zapsal nejvýrazněji, byla slavná klíčenka. Ta byla uvedena na trh již v roce 1969.

Stříbrná klíčenka Return To Tiffany měla ryze praktický charakter. Každý kus totiž disponoval vlastním registračním číslem a pomocí nápisu „Please Return to Tiffany & Co“ zřetelně nálezce upozorňoval, co má s klíči udělat.

Ikonické šperky z dílny Tiffany

Kvalitou i úrovní řemeslného zpracování se nicméně tento předmět vepsal do dějin. Módní kolekce Return to Tiffany se stala natolik ikonickou, že se tento motiv začal používat i dál a nápis tak zdobí náramky či další šperky.

À propos, náramek… Právě to je další z kultovních klenotů z dílny Tiffany. Kolekci Tiffany T představila Francesca Amfitheatrof, která se jako první žena v dlouhé historii americké společnosti posadila do křesla designové ředitelky.

Zlatý či stříbrný náramek proslul velmi minimalistickým pojetím a čistými liniemi dokonale kopírujícími tvar ruky. Dominantou je na něm symbolicky právě písmeno T. Působí velmi elegantně, reflektuje však podle návrhářky duši rušného New Yorku.

Zlaté šperky od Tiffanyho tak dokazují, že sofistikovaně řešená krása nikdy nezestárne. Stříbrné šperky naopak překvapí moderním vyzněním, které předznamenává dynamický život moderního člověka.

Další informace najdete v tomto článku.

Related Posts

Zanechat komentář