Šlapací motokáry pro děti: proč ji pořídit i vašemu dítěti?

od admin

„Mami, tati, já jedu, jupí!“ To jsou radostné výkřiky dětí, které můžete slyšet mnohem dříve než se poprvé rozjedou do světa na kole. Jak to zařídit? Pořiďte dětem šlapací motokáru.

Proč pořídit šlapací motokáru?

Šlapací motokáry se dnes vyrábí v nádherných designech a pokud se rozhodnete pořídit nějakou kvalitnější, vydrží i několik sezón šlapání. Pro děti jsou navíc skvělou možností, jak rozvíjet motoriku.

Celkový rozvoj motoriky dítěte je důležitý podporovat už od narození. V batolecím a předškolním období však přichází ten největší posun. Děti jsou neustále v pohybu, měly by zvládat skákání, chytání a házení míče, běhání a další aktivity. Právě s tím rozvojem a radostí z pohybu mohou pomoci i šlapací motokáry.

Jízda na motokáře navíc pomáhá s rozvíjením koordinace pohybů, rovnováhy a vnímání prostoru kolem nás. To jako rodiče určitě oceníte ve chvíli, kdy se rozhodnete naučit dítě jezdit na kole, bude mít totiž už určitý základ, na kterém můžete začít pomalu stavět.

Na co se zaměřit při výběru šlapadla?

Pokud jste se rozhodli šlapací motokáru pořídit k narozeninám, svátku, pod vánoční stromeček nebo i jen tak, přichází na řadu otázky ohledně výběru.

Pokud se s dětmi vydáte ven, důležitá by pro vás měla být hlavně bezpečnost aktivity pro děti. Vybírejte proto vozítka z kvalitního materiálu jako je nezávadný plast a poctivá kovová instrukce.

Z hlediska bezpečnosti zkontrolujte také nosnost, doporučený věk pro dané šlapadlo a brzdící systém.

Dalším parametrem může být design, dnes seženete šlapadla pro kluky i holky, malé i velké. Stačí hledat a rozhodovat se podle preferencí dítěte. Mezi chlapečky frčí například traktory a auta.

TIP: Pro nejmenší děti, které milují pohyb můžete pořídit i klasické odrážedlo.

Alena Mrvíková, SEO služby a copywriting

Related Posts

Zanechat komentář