Seznamte se s boutique kytarami

od admin

Vzpomínáte si na svou první kytaru? Možná, že jste si ji tenkrát hrdě nesli z hudebnin, našli ji pod vánočním stromečkem nebo jste ji po někom zdědili. Pravděpodobně nebyla ničím výjimečná, ve většině případů obyčejná španělka.

Pojďme se ale společně podívat na něco, co by chtěl každý hráč na kytaru alespoň jednou vidět, držet v ruce nebo dokonce vlastnit. Představujeme vám boutique kytary.

Co je to boutique kytara?

Boutique kytary není lehké sehnat, proto se často stávají součástí kytarových sbírek. Někteří nadšenci jsou pro takové kousky schopni procestovat svět a zaplatit nemalé peníze.

Jedná se o zboží určené pro ty nejnáročnější hráče nebo milovníky luxusních kousků. Některé kusy jsou starožitné, obtížně sehnatelné nebo vyrobené na zakázku. Do této kategorie patří také kytary vyrobené v malém množství. U takových kytar se klade důraz na ruční práce a detail.

Všechny boutique kytary spojuje to, že se jedná o kusy s obrovskou sběratelskou hodnotou a rozhodně se vyplatí do nich investovat!

Dělení boutique kytar

Boutique kytary můžeme jednoduše rozdělit do dvou kategorií:

  • Vintage
  • Fine

Vintage kytary

Tato kategorie zahrnuje kusy vyrobené do roku 1987. Hodnota těchto kusů spočívá většinou v ruční práci, již nedostupných materiálech a speciálních výrobních technologií, s kterými se dnes již nesetkáme.

Tyto kytary mají i svou historickou hodnotu. S tím se pojí i to, že musí být před distribucí velmi často opraveny. Opravy kytar se musí ale provádět velmi opatrně s respektem a láskou k daným materiálům, jako když restaurátor opravuje sochu.

Fine kytary

Fine kytary jsou naopak kytarami současnosti, přesto velmi vzácné, pro většinu smrtelníků svou cenou nedosažitelné. Jedná se o luxusní, malosériové nebo ručně vyrobené kusy.

Tento typ kytar je už většinou vyroben z těch nejlepších dostupných materiálů. Stejně jako u vintage kytar se setkáme s vysokým podílem ručních prací.

Už jen poslech hudby v nás vzbuzuje emoce a vzpomínky. Díky hudbě se dokážeme lépe soustředit a má bezpochyby vliv na naše zdraví. Ti z nás, kteří umí hrát na hudební nástroje mají k hudbě ještě o něco blíž.

Přesto, že se nejedná o levnou záležitost, možná že i vás zlákají do budoucna boutique kytary. Protože láska a vášeň pro hudbu a hru na kytaru je víc než peníze.

Related Posts

Zanechat komentář