Senioři nechtějí být sami

od admin

Největším problémem mnoha seniorů je samota. Představa, že jste z ničeho nic najednou sami a nemáte si s kým popovídat, s kým zabavit je naprosto depresivní. Lidé, kteří celý život prožili s někým po boku a najednou toho někoho ztratí, mívají velmi problém s depresemi. A není divu, ovšem existují řešení, jak tomu předejít, co takhle čtyřnohý kamarád?  

Nejlepší přítel seniora je pes 

Pravdou je, že když senioři nechtějí být sami, mohou si najít nějaké kamarády, s kterými si popovídají anebo se zabaví, ovšem žádný kamarád s vámi nebude každý den několik hodin denně, kdežto když senior dostane psa, ten se od něho většinou nehne. Jednak je to živočich, s kterým se opravdu zabaví, ale také je to někdo, s kým si může popovídat, kromě toho mu zvíře přidělá pár starostí, díky čemuž zapomene na smutné chvilky nebo deprese a podobně, proto je v mnoha případech nejlepší volbou, koupit seniorovi psa.  

Jaký pán, takový pes 

Samozřejmě, že musíte psa pro seniora velice pečlivě vybírat. Záleží na tom, jaký senior je zda je ještě aktivní a plný energie, takže by klidně mohl mít i nějaké aktivní plemeno, anebo jestli naopak je nějak omezený, například s chůzí a podobně. Kromě toho je také důležité, kde senior bydlí, pokud je někde v rodinném domku se zahradou není žádný problém ve výběru plemene, naopak pokud bydlí v bytě nebo nějakém ústavu, je potřeba koupit takové plemeno, které je spíše uvnitř. Kromě toho je nutné zjistit, zda vůbec může psa v daném obydlí vlastnit, protože když seniora potěšíte pejskem a v zápětí mu psa domovník či jiná osoba zakáže, bude to pro něj velké zklamání. 

Pro aktivní seniory v domě 

Pokud máte seniora, který nechce být sám, ale bydlí v rodinném domku a je ještě poměrně aktivní, pak si můžete dovolit koupit mu i větší plemeno. Samozřejmě, že je důležité vybírat takové plemeno, které by mělo povahové vlastnosti dány tak, že se s vašimi příbuznými snese. Velmi vhodným plemen je zlatý retrívr, protože je to pes velice inteligentní a také věrný a spolehlivý, což z něj dělá klidného psa, který je opravdu vhodný pro seniory. Může to být i labradorský retrívr, ale ten vyžaduje ještě více aktivity, protože je to opravdu energické plemeno, takže ten se hodí spíše pro seniory, kteří by s ním chodívali na procházky, házeli si hračky či jinak si hráli, ale jsou i takoví senioři. 

Máme málo prostoru  

Naopak v případě, že je byste chtěli pořídit psa pro seniory, kteří nemají dostatek místa anebo mají prostor, ale jsou nemocní či jinak omezení přílišnou péči o zvíře, je mnohem lepší koupit nějaké malé plemeno, ovšem opět jsou velice důležité jeho povahové vlastnosti, aby dělal seniorovi opravdu přítele a ne zátěž. Dobrým plemen pro seniory, kteří nechtějí být sami, je například Maltezák, jedná se o malá, ale oddané plemeno, které je milým společníkem, kromě toho nevyžaduje žádnou extra péči, což je velkou výhodou.  

Nenechávejte seniory samotné, protože samota je ubíjející. Nejlepším lékem samotu je nějaký domácí mazlíček, zkuste svému seniorovi koupit třeba psa. 

Related Posts

Zanechat komentář