S novou autoplachtou byste měli být vždy spokojeni

od Katka

Koukali jste v druhé ulici na auto přikryté autoplachtou? Láká vás o ní zjistit více, protože váš vůz stojí celý rok na veřejném parkovišti bez zastřešení? A hlavně už vás nebaví hledět na to, jak se karoserie pomalu, ale jistě ničí? Tomu moc dobře rozumíme. Nejhorší je UV záření, ale také krupobití, trus ptactva, mráz a procházející lidé v těsné blízkosti auta. 

K čemu přesně využijete autoplachtu?

Na trhu je k dostání více druhů plachet. Z toho důvodu je jistě dobré popřemýšlet, co od vašeho nového pomocníka očekáváte. Bude vám stačit plachta na přikrytí okna, na půl auta nebo na celý vůz? Krátké verze plachet vyhledávají především ti, kteří každodenně vyjíždí se svým vozem. Také je často využívána proti námraze, abyste ušetřili čas se škrábáním oken, ale i s odmetáním sněhu. 

Stejně vám může posloužit i velká plachta, kterou ráno či před odjezdem stačí jen stáhnout, vytřepat a například uložit do kufru. V případě, že s autem vyjíždíte málo, určitě se bude hodit plachta na celé auto. Chrání před prachem, solí v zimním období, blátem, trusem od ptactva, pylem a neopatrnými chodci.

Navíc UV záření v letním období umí nehezky zbarvit karoserii. Plachta také může sloužit i jako ochrana před zloději. Možná vám to zní velmi divně, ale ano, může. Jen si představte, jaký zloděj bude chtít na ulici šustit s plachtou? A pokud chcete ochranu před krupobitím, dokonale poslouží ta, která má všitou membránou. Dbejte také na zvolený materiál plachty. Tenká plachta bude vhodná do garáže proti prachu, silná nylonová a nepromokavá bude sloužit proti námraze na autě a tak dále. 

Velikost je velmi důležitá

Velikost je druhý nejdůležitější aspekt. Kdybyste pořídili velkou plachtu, vznikaly by vám prostory, kudy by se mohly dostat nečistoty – bláto, sníh, sůl a tak dále. Naopak, pokud koupíte malou plachtu, nepřekryje celé auto. Doporučujeme vybírat dle modelu vašeho auta. A pokud si nejste jisti, navštivte Autodoplňky-obchod.cz, kde vám velmi rádi poradí.

Related Posts

Zanechat komentář