Proč se naučit italsky a jak na to!

od admin

Je známo, že italský jazyk se považuje za jeden z nejromantičtějších, a to včetně gestikulace charakteristicky spojené právě s italštinou. 

A přestože se jedná o jazyk poměrně jednoduchý, který si svou krásnou a melodičností podmanil několik milionů studentů tohoto jazyka, kurzy italštiny stále nejsou tak populární, jako např. ty anglické či německé. Uvažujete o studiu italštiny? Dnešní článek vám řekne, proč byste do toho rozhodně měli jít! 

Italština na jazyku

Cestujete do zahraničí hlavně kvůli pochoutkám? V tomto případě si v Itálii určitě najdete to svoje. Italská kuchyně je proslulá těmi nejlepšími jídly a dezerty. Nicméně, objednat si v italské restauraci může být trochu problém. 

Máte chuť na orecchiette, cavatelli, farfalle či tagliolini? Pak je pro vás studium italštiny dobrá volba! Nejen, že si díky nim v italské restauraci vždycky vyberete správně, ale hlavně si jídlo taky bez ostudy budete moci sami objednat!

Bez jazyka ani ránu

Zkušení cestovatelé, kteří už v Itálii byli, jistě potvrdí, že ne všichni Italové vždy ovládají cizí jazyky, mnohdy i v turistických centrech je problém najít člověka, který by základy angličtiny ovládal. 

Chcete-li se do Itálie taky podívat, navštívit Colosseum v Římě či Šikmou věž v Pise, určitě by vás výuka italštiny, a to alespoň základních frází, neměla minout. Motivací by vám mělo být také to, že jakmile Ital zjistí, že mluvíte (nebo se alespoň snažíte) italsky, okamžitě změní přístup k vaší osobě, budou si vás o to víc vážit!

Kurzy italštiny vám otevřou cestu k dalším jazykům

Italština patří spolu s francouzštinou, španělštinou a dalšími jazyky do skupiny románských jazyků. Tyto jazyky se postupně vyvíjely z latiny. 

Kurzy italštiny vám zajistí, že nejen že porozumíte částečně taky latinským výrazům, ale zároveň pro vás bude velmi jednoduché naučit se jakýkoliv další románský jazyk. Jsou si totiž velmi podobné, zejména mezi španělštinou a italštinou je tato podobnost velmi zřejmá!

Za kulturou

Jakožto brněnská jazyková škola víme, že spousta lidí se jazyk učí zejména proto, aby mohli číst knihy v originále či sledovat filmy v původním znění, třeba jen za pomoci titulků. A velmi to kvitujeme! 

Zejména v italštině pak můžeme najít krásná díla. Jaká škoda číst je v překladu nebo se dívat na dabované filmy. U tohoto bodu je navíc dvojitá odměna – nejen, že budete schopni se díky kurzů italštiny dívat či číst knihy v originále, navíc se tím budete učit stále nová a nová slovíčka a obraty!

Jazyková škola PELICAN sídlící v centru Brna vám ráda ušije kurz italštiny na míru. Je libo skupinový či individuální kurz? Jste začátečník nebo už máte nějaké znalosti a chcete pilovat? Neváhejte se na nás obrátit. Budeme se těšit!

PELICAN

Related Posts

Zanechat komentář