Přirozená krása: Unikátnost a obavy

od Peeta Havali

Není příliš mnoho lidí obdařených přirozenou krásnou. Pokud bereme přirozenou krásu tak, jak ji popisuje společnost. Pokud půjdeme hlouběji než to, každý je krásný. Kdo určuje, jestli je někdo krásnější než ostatní? Co je definice krásy? 

Krása je subjektivní 

Většina žen nosí make-up, aby zlepšila nebo pozvedla svou krásu na vyšší úroveň. Některé to dělají pro sebe, aby na svůj vzhled mohly být pyšné, nebo aby zakryly nedokonalosti, zatímco ostatní za účelem komplimentů.   

Zkráceně: Make-up nosíme pro lepší pocit. 

Hodiny strávené před zrcadlem jsou pro většinu z nás již rutinní záležitostí každého dne, který nechceme strávit bez kontaktu s okolím. A tiše závidíme těm, které i když se ráno probudí s neupravenými, zacuchanými vlasy a pletí zbavenou všech dodatečných vstev, vypadají stále úžasně.  

Přebytek se pozná 

Make-up má potenciál vzhled pozvednout či ho naprosto zruinovat. Vše je to o tom, co si na tvář aplikujeme, kolik a jak. Je-li toho příliš, je nemožné to nepoznat. 

Nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje, zda make-up působí přirozeně nebo ne, je typ podkladu, který používáte. 

Je důležité si uvědomit, že naše pleť není bariéra, jako si většina lidí myslí, ale funguje spíše jako houba. Cokoliv na ni naneseme, to ji ovlivní. Pokožka je navržena tak, aby vylučovala pot a toxiny. Nosit příliš podkladu každý den ucpává póry a způsobuje předčasné stárnutí pleti. Nehledě na to, že to nevypadá hezky. Zejména, když s make-upem neumíme zacházet nebo jsme teprve začátečnice. 

Přebytek make-upu je vždycky horší než vůbec žádný.  

Realistické cíle 

Chcete si dosáhnout přirozenějšího vzhledu, nebo ho jen změnit, je potřeba si určit, co přesně od toho očekáváte. Vidíte se se zdravějšími vlasy, čistější pletí? Tyhle cíle jsou realistecké a dají se dosáhnout.  

Držte se dál od cílů, které jsou nemožné. 

Nemějte obavy se a nesrovnávejte 

Nemějte obavy ohledně své krásy. Raději než se hnát za krásou s drahými přípravky, podívejte se do sebe. To neznamená nesnažit se vypadat krásně, ale posedlost je zbytečná.  

Poslední věcí je: Nesrovnávejte se v nikým koho vidíte v televizi, nebo na obálce časopisu. Přijměte svou unikátnost a podpořte ji. 

Related Posts

Zanechat komentář