Před pořízením hypotéky je dobré mít finanční rezervu

od admin

Jestliže si chceme půjčit větší finanční částku, je dobré myslet na to už s velkým předstihem. Banka nám totiž nezapůjčí plnou částku, která by pokryla hodnotu nemovitosti. Většinou je nutné mít k dispozici alespoň 10 % z ceny kupované nemovitosti. 

  • Před podáním žádosti je tedy vhodné mít něco našetřeno. 
  • A také myslet na „zadní kolečka“. 
  • Což znamená, mít ještě určitou finanční rezervu anebo alespoň možnost, jak se v případě finančních problémů se splácením hypotéky dostat opět na pevnou zem. 

Jedním z řešení, které je vhodné v případě nemožnosti splácet hypotéku, je zpětný odkup nemovitosti. Tuto možnost využívají lidé, kterým by hrozila exekuce nebo by mohli o nemovitost, která je zatížena hypotékou, přijít zesplatněním hypotéky

  • Jestliže nemá klient k dispozici svou nemovitost, není problém, aby toto břemeno na sebe vzal například někdo z rodiny. 

Jak infomruje portál Lundea: „Zpětný odkup nemovitosti je produkt, který je založen na tom, že klient sice prodá svou nemovitost, ale nadále je jejím nájemcem a uživatelem.“ Tedy platí nájem a poplatky, které jsou uvedené ve smlouvě. Po celou dobu pronájmu může svou nemovitost koupit zpět. Po dobu trvání smlouvy na ni nemá nikdo jiný právo. 

Vhodný finanční produkt najdou i začínající podnikatelé 

Zpětný odkup nemovitosti je také vhodným řešením, pokud nemůžete najít pomoc pro rozjezd podnikání. Půjčky ihned na účet živnostníka se totiž hledá opravdu těžko. Zejména začínající živnostníci mají o poznání horší podmínky nežli běžní žadatelé. 

  • Problémy mohou také způsobit záznamy v registrech. 
  • Zpětný odkup nemovitosti může být tedy nazván i jako půjčka online ihned bez registru
  • Tady totiž zjišťování některých skutečností o klientovi nehrají velkou roli. 

Moderní technologie nám mohou významným způsobem pomoci i při hledání vhodného finančního produktu. Stačí si udělat trochu času a získat přehled o finančních nabídkách, které nám poskytne hypoteční kalkulačka

Related Posts

Zanechat komentář