Praktičnost a nadčasovost. To se dnes nosí

od admin

V době karantény se hodně mluvilo o tom, co se bude po období stráveném doma nosit. Stejně jako pro strojírenský průmysl, tak i pro módní odvětví to byl obrovský šok, kvůli kterému se musely měnit všechny původní plány. Dokonce se pozměnil i názor v tom, co se bude po karanténě nosit. Během doby strávené doma si totiž lidé zvykli na tepláky, ponožky, také na mikiny a jiné praktické věci, u nichž se však zároveň ví, že tu budou i za deset let. I z toho důvodu se móda rozhodla vsadit na praktičnost a nadčasovost i v po-karanténním období. 

Nosí se snadno udržované oblečení

Praktičnost a nadčasovost – podle těchto dvou vlastností si vybírejte kousky do svého šatníku. Sáhněte tak například po mikině Diesel, parce Blauer nebo po jednoduchém svetru Pinko. Hlavně se dívejte na štítek, který vám prozradí, jak se o daný kousek starat. Aktuálně jsou totiž vyzdvihovány do popředí kousky, které se snadno udržují. Důvodem toho je fakt, že lidé nechtějí utrácet za čistírnu, přesto chtějí mít kousky v šatníku takové, aby vypadaly doslova jako nové. Proto se nyní upouští od luxusních materiálů, umělých tkanin i od jiných, které buď zanechávají brzy žmolky, nebo které nelze vyprat doma za pomoci klasických čistících prostředků.

Secondhandy hlásí plno

Pohodlnost, praktičnost, nadčasovost, snadná údržba a také levnost – podle toho se po-karanténní móda drží a lidé to milují. Místo klasických velkých módních řetězců míří do menších secondhandů. Ty už pár týdnů hlásí absolutně plno! Zejména tedy on-line secondhandy jsou hitem, někteří lidé totiž stále nechtějí chodit do kamenných prodejen. 

Když šaty, tak doma ušité

Během karantény jsme všichni usedli k šicímu stroji. A zatímco někteří si šili jenom roušky, jiní se vrhli do něčeho složitějšího, a to do šatů. A právě domácí šaty, které jsou ideálně ještě doma ušité, jsou to, za co móda tleská a za co každý módní kritik uděluje deset bodů z deseti. 

Related Posts

Zanechat komentář