Použijte plastické dekory v koupelně a budete překvapeni výsledkem

od admin

Popusťte uzdu své fantazii a při návrhu vaší koupelny použijte 3D plastické dekory. Jednoduchý nápad, který však s sebou nese i řadu úskalí a pravidel. Pro lepší představivost je lepší si nechat vždy zpracovat 3D grafický návrh koupelny.

V prvé řadě je dobré si definovat, co jsou to vlastně 3D plastické obklady. Jejich základní charakteristikou je reliéfní povrch. Ten může vycházet z geometrických prvků, jako jsou různé vlny, čtverce, nebo se designér inspiruje přírodou a vtělí do obkladů stopu květů. Už samotný pohled na „uměleckou plastiku“, ve vás zcela jistě vyvolá emoce. Ty lze ještě více umožnit nepřímým osvětlením a rozehrát tak hru světla a stínu. Aby byl efekt dokonalý, je zcela nezbytné 3D obklady pokládat tak, aby na sebe dekory navazovaly a mezi nimi byla minimální spára. Tu pak vyplnit spárovací hmotou, která se bude odstínem co nejvíce blížit barvě obkladu. Tím docílíte sjednocení plochy a žádaného dekoru. Příkladem elegantního 3D obkladu může být série Sovereign od výrobce Novabell. Ta navíc dokáže propojit plastický dekor s tím standardním jak odstínem, tak i velikostí. 

Dalším pravidlem, kterým byste se měli při aplikaci 3D dekorů řídit, je jeho umístění. Chcete-li dosáhnout kýženého efektu, nechte stěnu s dekorem „nadechnout“. Jinými slovy, dekor patří na plochy, od kterých si můžeme udělat dostatečný odstup. Dobrým příkladem může být naše realizace obkladu Forge Metal , kde jsme dekor použili na stěnu za vanou a na samotné její čelo.

Privátní klient Votice - realizace od Cravt koupelny Tábor

Plastické dekory se od sebe liší nejen motivem, ale i mírou plasticity. Přeneseně řečeno, některé jsou načechrané, jako hladina jihočeského rybníku jarním vánkem, jiné se zase podobají spíše vlnám širého oceánu. A právě u těch výraznějších byste měli zvažovat jejich umístění, a to nejen z již uvedených důvodů, ale také s ohledem na hloubku reliéfu. O čem to mluvíme? O obtížném osazení umyvadla, nebo toalety na 3D dekor. Tento fakt je důležité si uvědomit při koncipování koupelny, tak, jak je například ukázáno na sérii Novabell Chick.

Posledním střípkem do mozaiky pravidel použití 3D obkladů je i pohled na cenu výrobků. Díky náročnějšímu procesu výroby jsou zpravidla dekory násobně dražší, než základní obklady. I to je potřeba při výběru zohlednit. 

Všechna tato pravidla jsou pouhým vodítkem při vašem rozhodování o výběru a použití plastických dekorů a je jen na vás jak s nimi naložíte. 

Ing. Petr Havránek
Cravt koupelny s.r.o.

Related Posts

Zanechat komentář