On-line lék na bolavou duši

od admin

Čeká nás nelehký podzim, skáče na nás ze všech stran mediální masáž, ve které se odborníci přou, jak zvládnout koronavirovou infekci. Vedle kapacit ventilátorů, JIP jednotek a (ne)dostatku roušek či léků se málokdo zamyslí, jak tato stresující medializace působí na psychiku lidí. Všudypřítomný strach a panika mají nedozírné následky na duševní stránku všech lidí a působí jim velké problémy.

Dlouhodobý stres, strach a negativní emoce, které člověk obvykle drží uvnitř a stydí se za ně, se dříve nebo později odrazí na celkové kondici jedince a jeho imunitě. Dlouhotrvající psychické obtíže se mohou zvrtnout v depresi nebo těžké psychické stavy, které vyžadují intenzivní léčbu. Nutno zmínit, že lidská psychika je propojena i do fyzických projevů nemoci, takže se může stát, že jedinec skutečně onemocní i somaticky.

Úleva pomocí moderních technologií

Výrazně ulevit a pomoci může on-line psychoterapie. Probíhá s terapeutem diskrétně na dálku. Terapeut klienta nejdříve kontaktuje telefonicky a domluví se s ním na formě on-line hovoru. Velmi často je využíváno volání přes messenger, whatsapp, skype či další platformy.  Přestože je sezení realizováno přes IT techniku, je zachován oční kontakt, nonverbální komunikace i gestika. Terapeut používá kromě mluveného slova i obrazové materiály, může s klientem nacvičovat dechové či svalové strategie, relaxovat a využívat všechny další terapeutické techniky.

Výhodou on-line spojení je skutečnost, že se klient nestydí, má výhodu svého domácího prostředí a vnímá vzájemný kontakt jako partnerský a rovnocenný. Díky možnosti zůstat doma, nemusí nikam cestovat, ušetří čas i peníze a v neposlední řadě se nemusí bát nákazy, kterou by riskoval cestou do zdravotnického zařízení.

Diskrétnost a profesionalita zaručena

Léčebná psychoterapie má pomáhat a ne ještě víc stresovat. Intenzivní terapie je přímo cílená na boj s určitou obtíží psychiatrického charakteru, jako jsou deprese, úzkostné poruchy, stresové poruchy, závislostní poruchy nebo i některé poruchy osobnosti. Cílem léčby je posílit a namotivovat člověka v jeho obtížné životní situaci tak, aby se však na pomoci terapeuta nestal závislým, ale mohl opět prožívat svobodný a plnohodnotný život.

Pokud patříte mezi ty, jež se necítí v dnešní náročné době dobře, neváhejte si ulevit pomocí diskrétní terapie. Objednejte se do AdiCare na nezávaznou vstupní a diagnostickou konzultaci a získejte odpověď na vaše otázky.

Related Posts

Zanechat komentář