Nejkrásnější výlety v okolí Prahy

od admin

Praha je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších měst v Evropě, které láká turisty ze všech koutů světa. Pohádkové zámky, nádherná architektura v barokním stylu, okouzlující uličky, malebné centrum a romantické mosty zdaleka nejsou vše, co Praha a její okolí nabízí.

V okolí Prahy se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu, a mnohá z nich jsou snadno dostupná autobusem nebo přímým vlakem. Jaké jsou nejlepší tipy na výlety poblíž Prahy? 

Den na Karlštejně

Každý zná Karlštejn, rozsáhlý gotický hrad, který se nachází asi 35 km od Prahy. Patří k nejznámějším hradům v celé zemi a ročně přiláká až 200 000 návštěvníků. Hrad byl založen v roce 1348 a až do 17. století sloužil jako místo pro úschovu českých korunovačních klenotů, svatých relikvií a dalších pokladů. 

Návštěvníky ma hrad Karlštejn láká především krásná architektura, včetně Velké a Kostelní věže a mnohé Karlštejn zajímavosti. V kapli svatého Kříže se nachází soubor 129 obrazů, které vytvořil Mistr Theodorik. Je zde také replika české královské koruny a velká portrétní galerie českých králů. Hrad Karlštejn je jedním z nejlepších tipů na jednodenní výlet z Prahy. 

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště je třípatrový zámek, který právem patří mezi nejhezčí zámky v ČR. Proslul jako sídlo rakouského arcivévody Františka Ferdinanda před jeho zavražděním v Sarajevu. Návštěva zámeckého muzea je skvělým způsobem, jak se seznámit s místní historií. Jedním z muzejních exponátů na zámku je kulka vypálená Gavrilo Principem, která Františka Ferdinanda zabila. 

Zámek je veřejnosti přístupný od roku 1971 a nabízí možnost prohlédnout si obytné pokoje Františka Ferdinanda. Kromě prohlídek samotného zámku nabízí Konopiště nádhernou procházku rozsáhlým zámeckým parkem s růžovými zahradami.

Velká Amerika

Velká Amerika je také známá jako český Grand Canyon. Jedná se o opuštěný vápencový lom, který se nachází nedaleko Prahy. Díky 18 m hlubokému jezeru na dně lomu a úžasným vápencovým skalám se Velká Amerika stala oblíbenou turistickou atrakcí.

Do lomu je přísně zakázáno slézat, ovšem mnoho lidí to ignoruje a chodí se koupat do jezera, skákat z útesů a dokonce i stanovat. Velkou Ameriku si však lze užít bezpečně a legálně. U parkoviště se nachází vyhlídka, která nabízí pěkný výhled na lom, a vedle ní vedou turistické stezky.

Český ráj

Český ráj je chráněná krajinná oblast, na jejímž území byla v roce 1955 vyhlášena Přírodní rezervace Český ráj, která je vůbec první přírodní rezervací v ČR. Zahrnuje pouze malou část Českého ráje a má jasně vymezené hranice. 

Český ráj nabízí turistům mnoho možností, včetně pěší turistiky, historických památek a nádherných scenérií. Prachovské skály a Hruboskalské skály jsou malebné útvary, ze kterých lze pořídit neuvěřitelné fotografie. 

Hrad Kost a zřícenina hradu Trosky jsou dvě nejznámější památky v regionu. Hrad Valdštejn je jedním z nejstarších hradů v Českém ráji a neméně zajímavý je i zámek Sychrov. Ten je známý svou jedinečnou novogotickou architekturou a jistě patří mezi nejhezčí zámky v ČR. 

Related Posts

Zanechat komentář