Nebojte se očních linek a vyberte si takové, s nimiž se vám bude dobře pracovat

od Peeta Havali

Líčení je takřka každodenním rituálem, který dělají mladší i starší ženy. Běžnou činností je čištění pleti a nanášení krému, používání make-upu, rtěnky, stínů i řasenky. Péči bychom měly věnovat i obočí, alespoň jeho úpravě, co se týče vytrhávání chloupků, které jsou pod linií, kterou chceme udržovat. To vše ženy většinou zvládají bez potíží. Kde ale vznikají obavy a do čeho si mnoho dívek a žen netroufá, je malování si očních linek na spodní i vrchní víčka oka. 

Očních linek je vícero 

Podíváme-li se na samotné oční linky (produkt), v regálech drogerií si můžete zakoupit několik druhů. Nejsnadněji se pracuje s očními linkami v tzv. fixe. Má pevný hrot, který nezpůsobuje ukápnutí, je dostatečně tvrdý na to, aby se nerozdělil na několik tenčích pramínků. Linka je pravidelná, s ostrými okraji. Nevýhodou je, že poměrně rychle vysychají, i když je pečlivě uzavíráte. Pro začátek jsou to ale ty nejlepší linky, se kterými se naučíte, jak linky dělat a také zjistíte, jaký tvar nakreslené linky vám nejvíce sluší. 

Dalším typem jsou linky se štětečkem. Tady už je nanášení o něco složitější, ale zvládnete jej s trochou trpělivosti i tehdy, když začínáte. Ruku si ze začátku opírejte o lícní kost, ruka se vám bude s těmito linkami možná trochu chvět. Jejich předností je, že vydrží dlouho, nevyschnou tak rychle, jako ty ve fixce. 

Linky si můžete udělat i linkami v tužce. Tady je však nevýhodou, že byť jde o sebelepší produkt, tužkové linky se snadno setřou a rozpijí. Ženy, které mají převislá víčka, nebo jim víčka při mrknutí či otevření oka zajíždí pod vrchní část víčka až k řasám, si takovéto linky smažou během pár minut.  

Pudrové linky používejte pouze na spodní víčka nebo na vrchní, pokud víčka nezajíždí pod vrchní část víčka. I tady platí to stejné, co u linek v tužce. 

Máte-li vybráno a oční linky čekají na svou aplikaci, sedněte k zrcadlu a začněte zkoušet, jak snadné to je. Uvidíte, že budou vaše oči vypadat přitažlivěji a hezčeji.  

Related Posts

Zanechat komentář