Máte doma své úspory? Zajistěte jim bezpečné místo

od admin

Většina z nás používá běžný účet, na který mu peníze měsíčně vyplácí zaměstnavatel nebo jiné organizace. Poměrně dost lidí však má hotovost ukrytou někde v domácnosti, což je nejen neekonomické, ale také nebezpečné, pokud by došlo k loupežnému přepadení. Jestliže patříte k těm, kdo chtějí mít peníze kdykoli k dispozici tak, abyste si je mohli spočítat, sáhnout si na ně, potěšit se z jejich množství, je namístě mít patřičné vybavení či zabezpečení, abyste o ně nepřišli.

Kde peníze rozhodně neuchovávat

Babičky mívají nejčastěji peníze ukryty ve skříni pod oblečením nebo v hrníčcích, na které jsou patřičně pyšné. Je to však veřejné tajemství a pokud jim chce někdo peníze vzít, jsou to první místa, na která se lupič zaměří. Proto pokud patříte k těm, kdo peníze doma mají, zde by určitě nemělo být jejich místo.

Možná jste si koupili malou uzamykatelnou kovovou skříňku, kasičku, která se např. v obchodech ukládá do trezorů. Sama o sobě je téměř bezvýznamná, protože je lehká a snadno přenosná. Ani v ní nejsou vaše peníze v bezpečí. Co víc, může naopak lákat vidinou, že je v ní ukryto víc financí, než tomu ve skutečnosti je.

Dalším místem, kde byste peníze neměli nechávat, je místo pod kobercem. I tady totiž lidé peníze poměrně často ukládají. I když jde o kout místnosti, do něhož často nechodíte, tato místa včetně všech okrajových částí koberce lupiči prohlíží. To stejné platí o obrazech. Přilepená obálka či plastová sloha na zadní straně obrazu je častým místem, kde zloději nahlíží. Ani do knih bychom je neměli střádat, třebaže máte rozsáhlou knihovnu.

Investujte do zabudovaného trezoru

Když už mít doma peníze, tak určitě v trezoru umístěném ve zdi nebo v podlaze. Takové typy jsou pevně ukotveny a není možné je odnést. Způsobů uzavírání je několik, elektronický zámek, mechanický nebo jejich kombinace. Pokud máte šperky a další cennosti, můžete je do něj uložit také a vyplatí se, když je trezor ohnivzdorný. Co se týče cen, nejmenší trezory, které se dají ukotvit do zdi či k podlaze se pohybují už v cenové relaci kolem 2000 Kč. To se za bezpečí peněz a váš klid určitě vyplatí.

Neponechejte nic náhodě. Přijít během pár hodin o své úspory nebo cennosti je žalostné. A nemusí vám je chtít vzít pouze neznámý zloděj, ale bohužel i někdo z rodiny, zvláště, pokud je nemocný nebo v těžké životní situaci a nevidí jiné východisko.

Related Posts

Zanechat komentář