Malování pokojů není vhodné podceňovat

od admin

Bydlení je důležité pro všechny a tak se lidé snaží, aby bydleli nejen ve svém vlastním domě, ale také aby se v něm cítili příjemně. Postupem času by mělo dojít ale k renovaci nebo úpravě určitých částí domu. Jde spíše o zmodernizování a může to být i zastaralý nábytek, který je potřeba vyměnit. K tomu všemu by se měly vymalovat i stěny. Barvy jsou jistě vybledlé a k tomu novému nábytku se prostě nehodí. Malování pokojů je tedy rovněž důležitou součástí renovace.

Kdy je nutné zavolat odborníky

Malování pokojů ale není jen tak jednoduchá práce. Snadno se pro takovou práci člověk nadchne, ale nakonec zjistí, že výsledek není takový, jaký by si představoval. Mohou se objevit šmouhy, na povrch vystoupnou nedokonalosti stěny, nebo se dokonce nová malba jednoduše sloupne. Co za tím vězí? Laická neodbornost. Mnozí totiž stěny před malováním neupraví a právě z toho důvodu dochází k výsledku ne zrovna optimálnímu. Tady je třeba zavolat profesionální malířské firmy, které mají dlouholeté zkušenosti a ví, jak svou práci dělat dobře a poctivě.

Malíři dnešní doby mají navíc určitě co nabídnout. Jejich práce je plná fantazie a barevnosti. Odborníci mohou také poradit, jaké odstíny jsou vhodné do určité místnosti, které se k sobě hodí a naopak, které pro danou místnost nejsou zrovna optimální. Malování pokojů se tedy podceňovat určitě nevyplácí.

Příprava je důležitá

Před malováním je třeba vyklidit místnost, která je určena k malování, ale je také důležité očistit stěny od prachu, odstranit praskliny nebo dokonce nános starších barev a podobně. Také se musí zakrýt podlaha, protože úklid po malířích nemá nikdo rád. Znamená to také olepit rámy oken a dveří, zásuvek nebo vypínačů. Člověk si tak ušetří spoustu práce.

Malování pokojů a vhodné odstíny barev

Červená, žlutá nebo zelená? Jaká bude lepší? Samozřejmě, že je důležité, aby se člověk v takové místnosti cítil příjemně. Ovšem výběr vhodného odstínu do daného pokoje je rovněž důležitý. Pokud je situován na sever, je vhodné vymalovat stěny teplými barvami. Tedy žlutou, oranžovou nebo v kombinaci žlutá – hnědá a podobně. Malování pokojů na jižní straně zase dominují spíše studené odstíny, zelená, modrá.

Ovšem moderní jsou dnes třeba kombinace žluté a modré, žluté a šedé, krémové, velmi oblíbená je také královna barev – bílá. Možností je spoustu a tak je určitě na místě se pobavit s profesionálními malíři, jaké barevné odstíny mohou být na stěnách v kuchyni, v ložnici nebo v dětském pokoji. Každý ví, že různé odstíny ovlivňují lidskou psychiku různými způsoby. Barva může povzbudit, chladit, deprimovat nebo naopak rozveselit a přidat slunce do bytu.

Jak opticky zvětšit prostor

I tato otázka se často vyskytuje při malování pokojů. Díky barvám se místnost dá opticky zvětšit nebo zmenšit, což je výborná zpráva. Aby bylo možné zvětšit prostor v malém bytě, není nutné měnit nábytek. První místo v seznamu způsobů, jak zvětšit prostor, zaujímají zrcadla. Potom lze zvětšit prostor pomocí barev. Nejúžasnější a nejspolehlivější možností je natřít strop a stěny stejným způsobem, aby mezi nimi nebyly žádné hrany. To vytvoří efekt zvětšení prostoru. Ideální barva by byla modrá, zelená nebo šedá.

Related Posts

Zanechat komentář