Kdy se vám bude reportážní fotograf hodit?

od admin

Když se řekne reportážní fotografie, asi vám rovnou naskočí představa novináře ve válečné zóně. Ale pravda je někde jinde, reportážního fotografa často potkáte i na firemních a soukromých akcích, svatbách i koncertech.

Společenská akce je událost a jako taková si zaslouží řádnou dokumentaci. Pro takovou dokumentaci je vhodné si vybrat zkušeného reportážního fotografa, který si bude vědět rady za všech okolností. Zkušený reportážní fotograf by rozhodně neměl chybět na večírcích, konferencích, koncertech, festivalech nebo svatbách.

Večírky

Soukromý i firemní večírek si o dokumentaci vysloveně říká. Reportážní fotograf s citem zachytí atmosféru, hosty i detaily ze zákulisí nebo příprav. U reportážních fotografů se můžete spolehnout i na rychlé dodání fotek, které pak můžete využít. Je na vás, jak s pořízenými fotografiemi naložíte, platí ale nepsané pravidlo, že snímky, ve kterých jsou vaši hosté v nelichotivých situacích, schováte hluboko do archivu.

Konference

Na konferencích se fotí hodně, fotí se lidé na pódiu a časem se může stát, že všechny ročníky splynou v jeden. Nicméně i z akce, která se na první pohled jeví jako velmi komisní a nezáživná, mohou vzniknout nádherné fotografie. Kromě řečníků na pódiu, profesionál zachytí i neformální diskuse o přestávkách. Po kvalitních fotografiích tohoto typu navíc s radostí sáhnou i média, která případně oslovíte nebo rovnou na akci pozvete.

Koncerty

Koncerty jsou pro reportážní fotografy za odměnu. Každý profesionál po takové příležitosti jistě rád sáhne. Focení koncertů, ať už vážné nebo populární hudby, je příjemným zpestřením práce fotografů. Fotograf se tak díky práci dostane mezi diváky, na pódium i do zákulisí a zažije spoustu nečekaných situací. Vy od něj naopak dostanete skvělé momentky, o které se určitě rádi podělíte s médii. Pěkný fotoreport je totiž skvělou vizitkou.

Festivaly

Spousta slavných osobností na jednom místě a nespočet příležitostí k vyfocení skvělých momentek, které vystihnou atmosféru. Filmové, hudební i jiné festivaly přináší bezpočet možností k dokumentaci. Je jasné, že na festival vám nebude stačit jeden fotograf. Měli byste proto sestavit celý tým, který si práci rozdělí. Někdo bude fotit během produkce, někdo večírky a někdo festivalový život. Dohromady pak budete mít skvělý report, který zachytí všechno, atmosféru, festivalové hvězdy i okolí.

Svatby

Ano i svatby jsou událost, kde se vám bude hodit mít zkušeného reportážního fotografa. Kromě vašich fotografií s rodinou a svatebčany jistě budete chtít i fotografie, které zachytí atmosféru vašeho svatebního dne. Dobrý reportážní fotograf umí předvídat a splynout s davem, proto budou jeho fotografie autentické.

Sportovní akce

Sportovní utkání a závody prověří schopnosti každého fotografa. Zachytit sportovce v pohybu není úplně snadné. Profesionál si však dokáže poradit i s rychlým sledem událostí tak, aby mu nic neuniklo. Rychlé jednání je naprosto klíčové, protože momenty se neopakují.

Při poptávání fotografa je důležité vsadit na reference. Jedině zkušený fotograf si dokáže poradit za všech okolností. Neváhejte si tedy za služby profesionála připlatit. Určitě nebudete litovat.

Related Posts

Zanechat komentář