Jak vybrat správně padnoucí podprsenku

od admin

Podprsenka je nezbytnou součástí každé ženy. Oblékáme ji denně a bez ní vyjdeme málo kdy. Podprsenka pomáhá udržet prsa na místě, dodává jim oporu, tvaruje je a odlehčuje zátěž na páteři. Jak ale vybrat tu správnou, která padne a sedí jako ulitá? 

Okolo 80 % žen nosí nevhodnou podprsenku. Pokud i vy cítíte, že je vám podprsenka nepohodlná, prsa v ní nedrží nebo vás tlačí kostice, je načase ji vyměnit. 

1. Obvod  

Obvod podprsenky by měl těsně přiléhat na tělo, avšak neměl by se při běžných činnostech vysouvat nahoru, ani by po sundání neměly být vidět otlaky, oba případy jsou špatně. Podprsenka by měla tělo těsně obejmout, ale dovolit vám pohodlně dýchat. Specializované kamenné i internetové obchody obvykle umí poradit, jak si vybrat ten správný model. Pokud si samy změříte obvod pod prsy, ještě to nemusí ukazovat na správnou velikost. Podprsenka může mít ve výsledku i menší obvod. Tento parametr je velmi důležitý. Tvoří velkou část opory a zaručuje nositelce pohodlnost. 

2. Košíčky 

Ženy, které chtějí docílit push-up efektu často mylně volí menší podprsenku s cílem zvětšit poprsí. Takto zvolená podprsenka se však bohužel často mine účinkem. Docílíte akorát toho, že se vytvoří dvojitá linie prsou, což nepůsobí zrovna esteticky ani přitažlivě. Pokud chcete mít pěkně vytvarovaná prsa, zvolit můžete vycpávky, ať už všité nebo odnímatelné. Bát se nemusíte ani větších košíčků. Pokud je vaše poprsí větší, nesnažte se jej natěsnat do zbytečně malé podprsenky. Správně padnoucí model vaše prsa neschová, naopak vyzvedne jejich přednosti. 

3. Ramínka 

Pokud se vám ramínka často zařezávají a nechávají červené otlaky, znamená to, že máte nevhodně zvolený model. Podprsenka neposkytuje správnou oporu, a tak je veškerá váha na ramínkách. Ramínka neplní primární funkci, pouze udržují celý model na těle. Stěžejní je vždy obvod. Pokud máte větší poprsí, volte raději silnější ramínka, ta tenčí mají tendenci se zařezávat. 

4. Kostice 

Kostice utvářejí celou podprsenku, formují košíčky a fungují jako opora. Pokud vám kostice mezi prsy odstávají od těla a lehce mezi ně vsunete prsty, potřebujete větší podprsenku. Zde platí to stejné jako u ostatních částí podprsenky – pokud po jejím sundání vidíte červené otlaky, něco je špatně. Nejčastěji se jedná o špatnou velikost košíčků. Kostice jsou takovým indikátorem pohodlnosti. Pokud vás nikde netlačí, zvolila jste správný model, který vaše poprsí dokonale podpírá. 

Správně padnoucí podprsenku poznáte tak, že je vám příjemný obvod, ramínka vás netlačí a kostice přiléhají k tělu. Celý model tak vytváří dokonalou podporu a pěkně modeluje poprsí. Důležité je především cítit se pohodlně. 

Related Posts

Zanechat komentář