Jak být stylová

od Peeta Havali

Pokud si zkrátka nemůžete dovolit koupit kousek oblečení, šperky, nebo cokoliv jiného, nezoufejte. V tomto článku se dozvíte šest tipů, jak ušetřit co nejvíce peněz, ale při tom stále vypadat dobře. Takže se pohodlně usaďte, vezměte si popcorn a jdeme na to. 

Tip první: Kupony 


Nevěřili byste, jak moc slevových kuponů je na internetu či přímo v obchodech k dostání. Pokud máte nějaký produkt, který si opravdu chcete koupit, zkuste se nejdříve podívat online po nějakém kuponu. Někdy Vám zlevní produkt o 10%, někdy o 50% a někdy Vám zaručí k Vašemu produktu dárek. Každopádně každá koruna dobrá. 

Tip druhý: Levné oblečení je dobré oblečení 


Toto sice neplatí úplně vždycky, ale z pravidla i levnější kousky mají svou kvalitu. Ať už z internetových stránek jako (vintage) nebo let go, nebo přímo z městského second handu, levné oblečení neznamená, že musí být špatné. A i kdyby se Vám ze second handových obchodů vyloženě nakupovat nechtělo, stále ať už různě po městě nebo na internetu na stránkách jako je Aliexpress nebo Ebay, můžete nalézt velmi dobře vypadající kousky levně. Jedinou nevýhodou je, že budete pravděpodobně muset hledat trochu déle, ale pokud opravdu chcete ušetřit, tak se těch pár minut navíc opravdu oplatí. 

Tip třetí: Velikost produktů 


Většina kosmetických produktů, ale i nějaké výrobky jako například potraviny, mívají obvykle miniaturu produktu. Ta bývá za nižší cenu, ale v poměru množství ku ceně, bývá dražší. Faktem však je, že jestliže věc teprve zkoušíte, nebo si nejste úplně jistí, s koupí menší verze můžete pár korun ušetřit. Pokud zde ovšem mluvíme o kosmetice, spousta obchodů nabízí vzorečky kosmetiky zdarma. To bývají malinká balení určitého produktu, která Vám ovšem někdy mohou vydržet i měsíce. Musíte se neostýchat a dojít se zeptat přímo do prodejny (jako je například Sephora), kde Vám nějaké vzorečky určitě rádi poskytnou. Když už však máte věc vyzkoušenou a víte, že Vám sedí, nejvýhodnější je nakupovat ve velkých baleních. Pokud zde mluvíme naopak o potravinách, jistě jste si všimli, že někdy bývají ve větším množství o dost levnější než v menším. Proto se nebojte objednat si třeba velkou krabici sušenek z internetu, v ceně na kus se to oplatí, a jestliže přesáhne určitou cenu, často ani nemusíte platit poštovné. 

Tip čtvrtý: Nakupování online 


Jak už bylo v tomto článku několikrát zmíněno, nakupování přes internet se zkrátka oplatí. Nejenom, že ve většině internetových e-shopů bývají ceny často i o čtvrtinu nižší než v kamenných obchodech, ale je tam často i spousta věcí, které v kamenných obchodech nenajdete. Zkráceně řečeno na internetu obvykle mívají širší nabídku za nižší ceny. Nakupování online má však samozřejmě i své nevýhody. Jednou z nich je placení poštovného, které Vám však často po určité sumě peněz obchod odpustí. Mezi další nevýhody patří, že si na svou objednávku musíte někdy déle počkat, nebo že věci někdy bohužel v realitě nevypadají tak dobře jako na internetových stránkách. Tomu však jde zamezit tím, že si před koupí určité věci či produktu, přečtete recenze. Můžete si i zadat jméno konkrétního produktu do Vašeho vyhledávače a přečíst si, co o něm říká internet. Dalším riskem je, že samotný e-shop by mohl být falešný, proto je doporučeno si obchod vždy ověřit recenzemi a jejich počtem. Jestliže na nějaký obchod jsou sepsány 2 recenze a na jiný 300, je jasně vidět, jakému obchodu lidé věří a požívají ho více. Pro detailnější informace si nezapomeňte přečíst i informace o platbě a dopravě na samotném webu. Ovšem i přes některé riskantní faktory je nakupování přes internet obvykle nesrovnatelně výhodnější, příjemnější, ale také pohodlnější. 

Tip pátý: Napodobeniny 


Pokud si chcete koupit nějakou věc, jejíž cena ovšem díky tomu, že je to designérská značka, dosahuje přímo nebeských výší, zkuste najít věc jí podobnou. Na internetu bývají přímo napodobeniny konkrétní věci za méně než čtvrtinu ceny originálu. Napodobeniny jsou často i velice propracované a doopravdy kvalitní, někdy až do té míry, že byste sami nerozpoznali originál od jeho napodobeniny. Jestliže po nějakém designerském kousku opravdu toužíte, můžete si na něj našetřit, nebo si prozatím koupit „pouze“ jeho napodobeninu.  

Tip šestý: Produkt versus značka 


Určitě jste si sami všimli, že značkové produkty často bývají o dost dražší jen pro to, že je na té věci právě podepsána značka. A toto platí nejen u oblečení, obuvi, či šperků, ale například i u potravin. Často když otočíte obal potraviny se značkou a beze značky, zjistíte, že složení je vlastně úplně stejné. U první potraviny však platíte za značku a u druhé nikoliv. Proto pokud chcete či potřebujete doopravdy šetřit, vždy si ověřte, jestli u jakékoliv věci platíte za jeho kvalitu a za produkt samotný, nebo jen a pouze za fakt, že má na obale či na sobě jméno nějaké značky.  

Related Posts

Zanechat komentář