Hledáte tip na výlet do Jižních Čech? Vystoupejte na vrchol Sedla

od admin

Chcete si užít jedinečný výhled na Panorama Šumavy, hrad Kašperk, Svatobor a Českou kotlinu? Pak přijměte tip na výlet do Jižních Čech, konkrétně na rozhlednu na vrcholu bývalého keltského hradiště Sedlo. Výchozím bodem pro výstup na Sedlo jsou Albrechtice u Sušice. 

  • Do obce se dostanete autobusovou dopravou. Procházka k vrcholu Sedla, to jsou ani ne dva kilometry pěšky. 
  • Pokud se vydáte autem, můžete přijet a zaparkovat u Penzionu pod Sedlem. Až budou restaurace opět otevřené, budete se tam moci občerstvit. 

Rozhledna je volně přístupná po celý rok.

multicolored playground slide during daytime

To je pouze jeden z mnoha typů na výlet Jižní Čechy. Mnohem více jich naleznete na portále venkazdyden.cz. Kromě tipů na výlet Jižní Čechy se můžete probrat také tipy na výlet Praha, tipy na výlet Jižní Morava, tipy na výlet Jeseníky, tipy na výlet České Švýcarsko, tipy na výlet České Středohoří, tipy na výlet Beskydy nebo třeba tipy na výlet Český Ráj

Hrad a zámek Kolštejn v Branné – Jeseníky

Mezi skvělé tipy na výlet do Jeseníků bezesporu patří třeba hrad a zámek Kolštejn v Branné. Původně gotický hrad byl koncem 16. století opuštěn a přestavěn na renesanční zámek. Po roce 621 byl zkonfiskován a odprodán Lichtenštejnům. V průběhu sezony jsou zde pořádány výstavy soudobého umění a další kulturní akce. Individuální prohlídky lze domluvit i mimo sezónu, v zimních měsících jsou oblíbené noční prohlídky s pochodněmi. 

Pobyt na čerstvém vzduchu je teď důležitější než kdy jindy

Neváhejte a užijte si výletů v přírodě i v této neblahé koronavirové době. A berte své děti ven, kdykoli to jen půjde! Když už se vám nepodaří vyrazit na delší výlet, využívejte alespoň dětská hřiště Praha a dětská hřiště obecně, kterých je všude plno, kde se děti dostatečně vyřádí na čerstvém vzduchu.

Related Posts

Zanechat komentář