Hlavní roli v koupelně mají doplňky 

od admin

Když zařizujete novou koupelnu anebo rekonstruujete tu starou, tak vždy nejprve myslíme na obklady a vybavení, jako je sprchový kout, vana, umyvadlo a podobně. Samozřejmě, že tyto aspekty jsou velice důležité, ovšem neměli bychom podcenit ani výběr doplňků, protože ty hrají při vybavení koupelny poměrně důležitou roli, protože dokážou koupelnu úplně proměnit.  

Začínáme u textilií  

Do každé koupelny bezpochyby patří nějaké ty textilie. Někteří volí sprchový kout, který bude zastíněný závěsem, přestože závěs není typickou textilií, měli byste přemýšlet o tom, jakou barvu nebo motiv zvolíte, protože by měl ladit s konceptem koupelny. V případě, že toužíte po nějaké harmonické koupelně v přírodním stylu, pak byste měli vybrat nějaký jednoduchý a jemný závěs, naopak pokud chcete, aby právě textilie rozzářily vaší koupelnu, pak klidně můžete zvolit odvážnější odstíny i motivy. Velmi podobné je to s výběrem ručníků, například když máte místnost laděnou do hněda, může být velmi zajímavé, když bude ručník béžový, žlutý nebo klidně i oranžový a podobně, naopak když budete mít bílou místnost, tak jí můžete rozbít nějakým barevným odstínem právě pomocí textilií, jako jsou ručníky a podobně.  

Když to chcete mít precizní  

Je mnoho lidí, kteří mají rádi, když ladí opravdu všechno, a pro takové je důležité vědět, že doplňky hrají v koupelně hlavní roli, což znamená, že si můžete nechat záležet i na detailech. Například když si koupíte tekuté mýdlo, sprchový gel, šampon na vlasy a jiné kosmetické přípravky, kde je dáte? Většinou jsou přímo na vaně nebo vevnitř ve sprchovém koutu, protože je to praktické, ovšem ne vždy to může vypadat vkusně. Naopak když na vaně nebo ve sprchovém koutě je mnoho různých láhví, každá má jiný obal, tak to nebude vypadat tak krásně. Pokud jste opravdu precizní a chcete, aby vše ladilo, tak je nejlepší pořídit si nádoby, do kterých budete tyto kosmetické prostředky přelévat. Výhodou je, že bude všechno vypadat krásně, ovšem má to i svou nevýhodu a ta spočívá v tom, že to může být matoucí, neboť nebudete přesně vědět po jaké nádobě sáhnout. 

Pro romantické duše  

Mnoho lidí si koupání rádo užívá se vším všudy, takže si rádi zapalují i svíčky, dokonce jsou časté i aromatické svíčky, které kromě kouzelně romantické atmosféry dodají i příjemnou vůni. Jestliže myslíte na to, že doplňky hrají v koupelně hlavní roli, pak byste měli sladit i takové detaily jako jsou svíčky, takže nejlepší je kupovat takový odstín svíčky, který bude ladit s vybavením vaší koupelny. Pravda je, že někdy se může stát, že právě vaše oblíbená vůně svíčky nebude ladit, což pak může být problematické, neboť ta, která by ladila, vám nemusí vonět. Samozřejmě existuje možnost, jak se dá tato situace řešit. Existuje mnoho stojanů, nádob na svíčky nebo aromalamp a podobně, do kterých můžete schovat jakkoliv barevnou svíčku.  

Pro milovníky přírody 

Jestliže patříte mezi milovníky přírody, kteří si rádi přírodní prvky přenášejí dovnitř do domu, jako například živé květiny. Snad každý má doma nějakou živou květinu, každý si je umisťuje někde jinde, ale jsou místnosti, ve kterých se květiny objevují častěji a v kterých jsou naopak jen málokdy. Právě koupelna je místnost, kde nemá květinu každý. Květina patří mezi doplňky, které v koupelně hrají hlavní roli. Je téměř jedno, jakou květinu zvolíte, mnohem důležitější je to, do čeho tu rostlinu dáte, což je květináč, protože je to prvek, který také může doladit nebo ozvláštnit svou koupelnu. 

Kde si ukládáte věci? 

Další poměrně důležitou věcí jsou poličky. Polička je užitečná, praktická věc, kterou má mnoho lidí běžně doma a samozřejmě může být i v koupelně. Někdo zde má mnoho věcí, na které jen padá prach a ve skutečnosti je vůbec nepotřebuje, ovšem i to jsou doplňky, které mohou koupelnu doladit. Pak jsou takoví, kteří na poličce mají všechno, co potřebují, jako jsou různé kosmetické přípravky, krémy, parfémy, kartáče na vlasy a všechno podobné. Pravděpodobně by bylo téměř nereálné, abyste všechny tyto přípravky a věci sladili s vybavením koupelny, pak jsou nejjednodušší cestou různé košíčky, které lze jednoduše sladit, a jsou velmi praktické. 

Při vybavování koupelny myslete i na detaily.  

Related Posts

Zanechat komentář