Čím vytopit chatu?

od admin

Čím vytopit chatu? Komiky na slovo vzaté jistě napadne, že vodou. My ale víme, že není vytopit jako vytopit a voda nebude v hledáčku našich úmyslů. Řeč je samozřejmě o tom, jak si ve víkend-hausu vyrobit teplo, aby v něm bylo příjemně nejen v letních měsících.

Každý správný chatař a chalupář ví, že otázka vytápění nebývá jednoduchá, zejména pokud je objekt umístěn v lese nebo zahradní kolonii bez přístupu k inženýrským sítím. 99% lidí schopnost udělat v chatě teplo mimo sezónu vzdá úplně nebo ho řeší postaru – topením v krbu. To je ale fyzicky náročné a hlavně má minimální výhřevnost.

Proč plynové lahve?

Optimálním řešením je plynové topení. Co ale dělat, když na katastr objektu plynovod nevede? Pomoci mohou plynové lahve od Primagasu. K dispozici jsou dvoukilové lahve pro camping, pětikilové lahve pro vaření, desetikilové bomby a třiatřicetikilový bomby pro vytápění. Všechny jsou plněné kvalitním propanem, případně propan-butanem.

Topné plynové bomby na propan jsou neprodejné. Zákazník je nekupuje, nýbrž zapůjčuje oproti vratné záloze. Kupuje si tak vlastně pouze plyn, kterým je láhev naplněná. Zvolíte-li oproti propan-butanu variantu čistého propanu, budete mít několik výhod.

Výhody propanu

Má vyšší oktanové číslo, proto je ideální i pro pohon manipulační techniky. Výhřevnost 1 kg čistého propanu je vyšší, než butanu. Žádné karcinogenní látky a minimum síry ve spalinách. Propan má bod varu -42 stupňů Celsia, proto je výhodné jej využívat i v zimních měsících v exteriéru a budete mít jistotu, že spálíte celou náplň láhve. Obaly (láhve) jsou zaměnitelné, je tedy možné vrátit prázdnou propan-butanovou láhev a vyměnit za plnou láhev čistého propanu. Záleží jen na vás, kterou variantu zvolíte.

Lahve je možné pořídit v hobbymarketech, na benzínkách i ve stavebninách. Lidově řečeno, jsou k dostání na každém rohu.

Related Posts

Zanechat komentář