Cestování v době koronaviru? Proč ne, bez testu i karantény můžete k moři i letos!

od admin

Líbí se vám každoročně si prodloužit léto v některém přímořském letovisku, kde ještě panují ryze letní teploty a moře je příjemně osvěžující? Vyrazit za pohodou u moře můžete i letos, přes všechny negativní a všudypřítomné zprávy o koronaviru jsou totiž možné cesty bez testu PCR i karantény na Krétu, do Tuniska nebo na Djerbu, ale také na Madeiru. Ve všech destinacích navíc zažijete úplný klid a ceny, které překvapí i největší šetřílky.

Za krétskými specialitami i historií

Léta toužíte po cestě na Krétu, ale každoročně vysoké ceny této lukrativní destinace vás odrazovali od cesty na tento malebný ostrov? Letos máte nejlepší příležitost objevit krétskou pohostinnost, ochutnat tradiční speciality i odhalit krásu a tajemství paláce, kde pobýval bájný Minotaurus.

Vinou pandemie koronaviru je totiž i palác Knóssos bez obležení turistů, proto byste jej měli navštívit. Za návštěvu stojí i blízký Heráklion, předně přístav s palácem Koules nebo místní katedrála. Samozřejmě před cestou na Krétu nezapomeňte na pojištění pro cesty do zahraničí.


Kvalitní cestovní pojištění je základ !


Do Tuniska nebo na Djerbu

Ideální lokality pro polehávání na lehátku a slunění, koupání v moři a šnorchlování? Rozhodně pevninský Tunis, případně ostrov Djerba, kam mohou čeští turisté jet s organizovaným zájezdem taktéž bez testu nebo nutné karantény po návratu. Pro jistotu si samozřejmě zařiďte cestovní pojištění s covid, které bude zárukou klidné dovolené, protože kryje i náklady za lékařské ošetření spojené s případným onemocněním koronavirem. Pak už si jen stačí užít široké a dlouhé pláže bez množství turistů při průměrných teplotách 29 °C v září a 26 °C v říjnu.

Do hor a za aktivním odpočinkem na Madeiru

Nechcete se jen povalovat na pláži, ale raději odpočíváte aktivně, při sportu nebo turistice? Rozhodně si naplánujte cestu na Madeiru, kde panuje věčně jarní počasí s příjemnými teplotami a občasnými přeháňkami. V horách si užijete stovky kilometrů značených turistických tras, které jsou vhodné pro občasné chodce i vyznavače několikadenních přechodů. Kromě turistiky je Madeira zaslíbená také cyklistice, yachtingu nebo stále populárnějšího canyoningu.

Related Posts

Zanechat komentář