Cennosti v domě

od Peeta Havali

Cennost je pro každého něco jiného, pro někoho je to šperk po babičce, pro jiného finanční obnos nebo různé dokumenty a jsou lidé, kteří nelpí na majetku, ovšem i tito mají doma věci, které jsou cenné a neradi by o ně přišli. V takovém případě se hodí mít doma trezor, do kterého si budete věci uchovávat. Trezorů je velké množství a není jednoduché vybrat ten správný.  

Co potřebuji schovat? 

Předtím, než si budete vybírat trezor do domu, byste měli vědět, proč si ho chcete pořídit, respektive byste měli vědět, jaké předměty budete do trezoru ukládat, protože podle předmětů budete volit velikost a zabezpečení trezoru. Například na zbraně jsou speciální trezory, ale to majitelé zbraní určitě vědí. Ovšem jinak velký trezor budete potřebovat, pokud si budete chtít uložit peníze, jinak velký když šperky a jiný potřebujete na dokumenty, jsou i lidé, kteří si chtějí všechny tyto předměty uložit do jednoho trezoru, anebo si můžete schovat něco speciálního.  

Kam s ním? 

Jestliže už víte, co bude uvnitř v trezoru, pak můžete začít vybírat trezor do domu. Pravda je, že jich existuje opravdu velké množství. Kromě různých velikostí, můžete vybírat trezor také podle toho, kam ho umístíte. Je dobré vybrat si takové místo, na kterém nebude trezor nápadný anebo dostupný každému, kdo přijde, protože pak by ztratil svou funkci. Například existují nábytkové trezory, což jsou takové, které si můžete umístit do skříně. Ovšem pokud ho dáte do skříně na kabáty, do které umožníte uložit kabát nebo bundu i návštěvě, pak o něm bude každý vědět, což rozhodně není bezpečné. Pokud si pořídíte trezor do nábytku, pak by měl být ve skříni, do které se běžně návštěva nedostane. Existují i velké volně stojící trezory, které si můžete umístit do místností, která není volně přístupná hostům. Mnohem lépe se ukrývají trezory do zdí nebo do podlahy.  

Není za obrazem  

Jestliže zvolíte trezor do zdi, pak byste měli velmi pečlivě zvážit, jak ho zamaskujete. Byla doba, kdy se velmi často trezory schovávaly za obrazy nebo za zrcadla, ovšem není to ideální řešení, právě proto, že je to natolik oblíbené a každý o tom ví. To by znamenalo, že kdyby se vám někdo chtěl dostat do trezoru, tak by nejprve hledal pod všemi obrazy a zrcadly v domě, proto je mnohem lepší zvolit jiné maskování. Určitě na něco efektivního přijdete.  

Do podlahy 

Velkou výhodou jsou trezory do podlahy, protože ty se překryjí buďto kobercem anebo přímo podlahovou krytinou a pokud o něm nikdo neví, pak bude velmi těžké ho odhalit. Kdyby měl k vám přijít zloděj, musel by v každé místnosti celou podlahu vytrhat, aby narazil na trezor, což by rozhodně nedělal. Pravda je, že pokud vybíráte trezor do domu a myslíte si, že trezor do podlahy je pro vás ideální, musíte myslet na to, jak často do trezoru chodíte, protože v podlaze bude mnohem horší přístup i pro vás, takže pokud v něm máte schované šperky, které si pravidelně měníte, pak byste měli zvolit jinou variantu.  

Jak je zabezpečený? 

V případě, že vybíráte trezor do domu, tak další věc, která vám může pomoct při výběru je to, jak je trezor zabezpečený. Některé trezory jsou na klíč, ale těch není moc, mnohem častěji se setkáme s kódem, který si sami nastavíte. Někdy se jedná dokonce o kombinaci klíče a kódu, což je sice bezpečnější, ale pokud někde klíček odložíte, pak to může být velký problém. Jestliže se chcete vyhnout s problémy se ztrátou klíče anebo pamatováním si kódu, pak můžete zvolit trezor na otisky prstů, což je nejbezpečnější a navíc vám stačí jen váš prst na jeho otevření.  

Jdeme ho instalovat  

Instalace trezoru se odvíjí od toho jak velký a jaký typ trezoru jste si vybrali. Jestliže máte velký volně stojící trezor, pak si ho pravděpodobně nebudete moci donést do domu sami, neboť tyto trezory jsou neuvěřitelně těžké a budete potřebovat pomoc několika silných mužů. Ovšem pokud máte menší trezory, které bez problémů unesete sami, pak byste si je měli i sami nainstalovat do domu, i když vyžaduje jisté úpravy například vytvoření pouzdra ve zdi nebo v podlaze, na druhou stranu budete mít jistotu, že o jeho umístění nikdo jiný neví.  

Každý má doma cennosti, které by rád chránil, a proto se hodí mít doma trezor.  

Related Posts

Zanechat komentář