Ani při líčení nezapomínejte na detaily

od Peeta Havali

Líčí se spousta žen. Některé se malují každý den, některé jen občas, při nějakých speciálních příležitostech, jako je například ples, oslava a podobně. Ovšem když se řekne líčení, všechny ženy hned myslí na obličej, ovšem k líčení patří i jiné části těla, na které bohužel spousta žen zapomíná. Nejčastější chybou žen je nenalíčený dekolt, myslíte na svůj dekolt?  

Na dekolt se nesmí zapomenout 

Pokud jste žena, která se líčí každodenně, tak jistě víte, že k líčení patří nejen obličej, ale také jiné částí těla, jako jsou krk a dekolt. Samozřejmě, že pokud pořád nosíte rolák či nějaký šátek, tak že vám dekolt nepůjde vidět, tak jeho líčení není úplně nutné. Ovšem nejčastěji na dekolt zapomínají právě ty ženy, které se líčí sporadicky jen při některých příležitostech. A právě tyto ženy si berou většinou šaty, ve kterých jde dekolt vidět, a právě proto by na něj neměly zapomínat.  

Jak dekolt nalíčit?  

Nalíčit dekolt sama sobě není nic jednoduchého, zejména pokud to neděláte každý den. Teorii ovládá každá žena, protože je to úplně stejné jako při líčení obličeje. Základem je krém, kterým byste si měli dekolt natřít, aby vám ho make-up nevysušoval. Poté nanesete make-up a popřípadě i konektor na zakrytí jistých nedokonalostí. Nakonec můžete všechno doladit pudrem. Cílem líčení je, aby dekolt byl ve stejném odstínu jako obličej, protože když jdete například na ples nebo jinou událost, je opravdu nepěkné, když má váš obličej a váš dekolt jiný odstín, působí to pak velmi uměle, proto je opravdu důležité to všechno sladit. A pokud máte například šaty na ramínka a jde vidět rozdíl mezi barvou obličeje a ramen, je dobré nalíčit si i ramena.  

Dekolt na ples 

Pokud jdete na nějakou večerní akci, jakou může být třeba i ples, pak si můžete dovolit zvláštní líčení a to nejen obličeje, ale právě i dekoltu. Nejčastěji se tímto speciálním líčením dekoltu stávají třpytky. Samozřejmě, že se nedá kombinovat líčení třpytkami s každými šaty, ale pokud máte například jednoduché černé šaty, pak je právě takové líčen žádoucí, protože dokonale oživíte svůj vzhled. Působí to opravdu krásně.  

Zkuste stínovat  

Líčení je skoro výtvarné umění, zejména pokud chcete vypadat úplně dokonale a přitom přirozeně. Existuje způsob, jak můžete zakrýt nějaké nedostatky, anebo si mohou pomoct ženy, které nejsou tolik obdařené a to právě stínováním. Když se naučíte správně vystínovat svůj dekolt, tak si můžete opticky vytvořit plnější dekolt, který bude nejen přitažlivý, ale také přirozený, což je právě to, po čem všechny ženy touží. Jedná se o kousek umění, při kterém budete muset umět správně nanést světlé a tmavé odstíny.  

Líčení dekoltu je opravdu důležité, proto byste to neměli podceňovat. A nebojte se naučit různé způsoby, protože například stínováním můžete sama sebe ještě zdokonalit.  

Related Posts

Zanechat komentář