Aby vaše pohovka byla stále jako nová

od admin

Pohovka patří k nejopotřebovanějšímu kusu nábytku, protože ji využíváme téměř denně. Kromě toho bývá dost zatěžována, zejména pokud doma máte mazlíčky nebo malé děti, aby vypadala pořád jako nová je potřeba ji chránit a to lze hned několika způsoby. 

Aby vaše pohovka netrpěla 

Jestliže máte domácího mazlíčka, pak jistě rád odpočívá na pohovce s vámi, takže pohovka může být plná chlupů nebo dokonce od slin. Stejně podobně může trpět, i když máte doma malé děti, i kdyby byly čistotné, vždy se může stát, že sedačku něčím umažou, může jim také ukápnout sliny, vylít se jim pití anebo dokonce mohou vzít fixy. Aby byla vaše pohovka stále jako nová, měli byste ji chránit, to znamená, že přes pohovku něco dáte, nejlepší je igelit, protože na ten může vylít nápoje, kreslit fixem a nic se nestane, ovšem ten nevypadá vůbec vzhledně a navíc by posezení na pohovce nebylo vůbec pohodlné. 

Něco, co se dá vyprat 

Aby vaše pohovka byla stále jako nová, je nelepší ji něčím překrýt. Samozřejmě by to mělo být něco látkové, protože to je praktické v tom, že se dá jednak vysávat a jednak i vyprat, takže když se znečistí, tak ji jednoduše a rychle zase vyperete, dáte zpátky a nic se nestane. V mnoha případech si lidé dávají přes pohovku jen deku, kromě toho, že pohovku chrání, tak je deka i teplá, takže velmi příjemná. Samozřejmě, že existují i elegantnější řešení, například přehozy nebo potahy, které jsou určené právě jako ochrana pohovky. 

Přehoz anebo potah? 

Rozdíl mezi přehozem a potahem je jednoduchý. Zatímco přehoz opravdu jen přehodíte přes pohovku, ve většině případů jen přes sedící část, potahem jakoby obalíte celou pohovku. Záleží jen na vás, kterou z těchto textilií zvolíte. Souvisí to s tím, jak moc chcete pohovku chránit, jestliže máte domácího mazlíčka, pak je rozhodně lepší potah, protože tak máte jistotu, že nebude jakkoliv poškozená celá sedačka, podobně to je, když máte doma malé dítě. V případě, že chcete pohovku chránit jen před běžným každodenním používáním, pak vám stačí přehoz přes sedící část pohovky. 

Má to i své nevýhody 

Ať už zvolíte potah, přehoz nebo deku, nevýhodou je, že zakryje vaši pohovku a pokud máte například na sedačce nějaký zajímavý motiv, pak by byla škoda něčím ho zakrývat. Pravda je, že v některých případech to lze vyhodnotit i jako výhodu, protože díky textiliím přes sedačku může být vaše pohovka pořád jiná, můžete libovolně měnit barvy přehozu, potahu nebo deky, takže pohovka může být dominantou celého obývacího pokoje, protože půjde stále s módou. Výhodou je, že nemusíte kupovat novou sedací soupravu, stačí, když koupíte nový potah a je sedačka opět moderní, takže vám bude sloužit do té doby, dokud nebude prosezená, to znamená, že může být v obývacím pokoji třeba i deset let a bude stále moderní.  

Potřebuji jen jedno místečko 

Je mnoho lidí, kteří považují svou pohovku za krásnou dominantu obývacího pokoje a neradi by ji zakrývali jakoukoliv textilií, což samozřejmě nemusíte, protože rozhodnutí je na každém z nás. Ovšem i tito lidé mohou mít domácího mazlíčka, který si rád lehne na pohovku. V takovém případě by se vám hodilo chránit aspoň to místečko, na které si váš pejsek nebo kočička rádi lehají. Existují speciální pelíšky na pohovku pro mazlíčky. To znamená, že na kousku pohovky bude něco mezi přehozem a pelíškem, který budete moci libovolně přenášet podle potřeby. Například když přijde návštěva, můžete to dát na zem, naopak když jste sami doma, tak bude s vámi na pohovce i domácí mazlíček nesvém pelíšku. 

Aby byla vaše pohovka stále jako nová, měli byste ji chránit například před domácími mazlíčky, dětmi anebo i před opotřebováním, nejlepší způsob ochrany je něčím pohovku překrýt. Co by se vám líbilo nejvíce – potah, přehoz anebo jen deka?  

Related Posts

Zanechat komentář