8 tipů jak ušetřit za vánoční výzdobu

od admin

Chcete, aby váš domov vypadal o Vánocích luxusně? 

Nemáte ale rádi zbytečné utrácení? 

Inspirujte se našimi tipy na venkovní vánoční dekorace, ale i dekorace do interiéru, za které neutratíte moc peněz! 

Začněte dveřmi

Ohromte kolemjdoucí už svým vchodem!

Změřte výšku a šířku svých vchodových dveřích. Podle těchto rozměrů zakupte červenou stuhu. Chcete-li, můžete zvolit také jinou barvu. 

Pomocí špendlíků nejprve upevněte stuhu vertikálně a poté druhou část stuhy horizontálně.

Vznikne kříž, do jehož středu zavěste věnec, který můžete zakoupit hotový, nebo si jej vyrobit ručně z přírodních surovin, jako jsou větvičky, šišky, listí apod.

Ozdobte vhodnou větev

Tato ozdoba je poslední dobou velice atraktivní a vyhledávaná. 

Jednoduše si udělejte procházku a najděte v lese vhodnou větev. Ozdobte ji několika nasbíranými listy, a to pomocí provázku z juty nebo lepidla. 

Chcete-li, můžete větev omotat také led světýlky na baterky, což dodá celkovému vzhledu pravé vánoční kouzlo. 

Větev můžete umístit kamkoliv, například nad jídelní stůl, na stěnu, nebo ji položit na vnitřní římsu, pokud jí váš byt disponuje. Vždy se ale ujistěte, že je větev správně upevněna, aby nedošlo ke zranění. Jistě byste nechtěli, aby vám větev při jídle spadla na hlavu.

Do středu stolu umístěte podmanivou dekoraci

Máte doma stojany na dorty? Pak je vrstvěte a vytvořte tak několikapatrový efektní kousek, který umístíte do středu jídelního stolu nebo na jakékoliv jiné místo v bytě. 

Stojan ozdobte hořící svíčkou oblíbené barvy a vše dozdobte baňkami, větvičkami, šiškami, sušeným ovocem a led světýlky. 

Tato dekorace vás nepřijde na moc peněz, a navíc ji můžete využívat celoročně, a to nejen v kuchyni. Stačí pouze pozměnit ozdoby.

Ve váze nemusíte mít pouze květiny

Využijte skleněné nádoby na květy trochu jinak! Nakupte jablka, očistěte je a vložte je do vyleštěné vázy. 

Nemusíte použít pouze jeden druh ovoce. Váza vypadá ještě zajímavěji, pokud je naplněna různě barevným ovocem, včetně toho sušeného.

Nebojte se experimentovat.

Vytvořte si vlastní adventní kalendář

Chcete vašemu dítěti dopřát originální adventní kalendář? Pak si vyrobte vlastní. 

Není nic jednoduššího než, pomocí malých kolíčků, připevnit ponožky na provázek a každou z nich naplnit různými dobrotami. Můžete použít čokoládu, bonbony, lízátka, malé hračky a další dětské radosti. 

Ponožky můžete pokreslit čísly, čísla na ně nalepit nebo přišít.

Adventní kalendář pak můžete zavěsit, dle libosti, na stěnu nebo jej pověsit svisle například na záclonovou tyč.

Udělejte z dárků výzdobu

Dárky nemusíte ničím plnit. Slepte karton do požadovaného tvaru a zabalte jako klasický dárek. Tyto dárečky pak můžete umístit nejen pod stromeček, ale také je vrstvit třeba u dveří nebo je položit je na okna a další místa.

Kartony můžete sehnat ve skladech obchodů nebo je zakoupit v papírnictví.

Ozdobte stromeček netradičně

Neutrácejte za drahé vánoční ozdoby. Někdy je právě jednoduchost tím, co oku lahodí. Na stromeček můžete pověsit sušené ovoce, šišky, nasbírané v lese, mašličky ze stužek nebo se můžete inspirovat recepty na zdravé vánoční cukroví ve formě panáčků, hvězdiček a dalších tvarů, které budete moci, s čistým svědomím, mlsat rovnou ze stromečku.

Vytvořte si unikátní vánoční řetěz

Řetězy můžete umístit nejen na stromeček, ale také na záclony, okna, zdi nebo jimi ozdobit poličky či jiná místa. Fantazii se meze nekladou. 

Místo provázku z juty můžete použít jakýkoliv jiný provázek, a to v nejrůznějších barvách. Použít lze také stužky nebo průhlednou silonovou šňůru. 

Na provázky můžete navázat šišky, papírové ozdoby, popcorn, větvičky ze jmelí a jiné ozdoby.

Vánoční výzdoba, tvořená z vámi nasbíraných materiálů a vyrobena vašima rukama, bude mít vždy přidanou hodnotu. Nebojte se a pusťte se do tvoření!

Related Posts

Zanechat komentář