5 Rad, které pošlou váčky pod očima pryč jednou pro vždy

od admin

Bojujete s váčky pod očima již nějakou dobu? Nedostatek spánku, nedostatečná hydratace i genetika mohou přispět k tvoření pytlů pod očima. Na internetu koluje nespočetně rad, jak se zbavit této nelichotivé záležitosti. U nás ve VogueMag jsme daly dohromady naše vyzkoušené tipy, které nám osobně váčky pod očima doslova vygumují a málo se o nich mluví. P.S. nemáte zač!

1.Studené obklady

Ráno nebo večer – nebo ještě lépe, ráno a večer – aplikujte studený obklad. Pokud máte masku, kterou můžete chovat v ledničce a vytáhnout ji dvakrát denně, je to nejjednodušší způsob, jak se zbavit pytlů pod očima. Dobře poslouží i klasika s lžičkami v mrazáku a vualá pytle pod očima mohou být za 10 minut pryč.

2.Okurky

Všichni jsme viděli okurky používané jako studené obklady v televizi a ve filmech – ale opravdu fungují? Okurky ve skutečnosti zesvětlení pokožku a díky mírným svíravým vlastnostem si po pár minutách budete rozmýšlet operaci očních víček.  

Chcete-li tuto metodu vyzkoušet dvakrát denně, nakrájejte čerstvou okurku na silné plátky a poté 30 minut v chladu. Poté nechte plátky na očích 10 minut. Po použití si vypláchněte oční okolí teplou vodou a naneste oční krém proti vráskám.

3. Vitamín E

Vitamin E pomáhá bojovat proti účinkům volných radikálů, které způsobují známky stárnutí, jako jsou vrásky. Před spaním v noci naneste oční krém proti vráskám, který obsahuje olej z vitamínu E na tmavé kruhy pod očima a jemně jej vmasírujte do pokožky. Nechte to na pokožce přes noc a ráno opláchněte teplou vodou.

4. Zařaďte do jídelníčku více lososa

Omega 3 se nacházejí v potravinách, jako je losos a ořechy. Tyto mastné kyseliny zlepšují průtok krve do pokožky, pohybují krví ven a pryč od vašich očí, místo aby se tam hromadily a způsobovaly pytle pod očima.

5.Myjete si správně obličej?

Umyjte teplou – ne horkou vodou. Voda, která je příliš horká, působí jako zánětlivé činidlo a vaše oči budou jen červenější a nafouklejší. Studená voda po ránu je skvělá na váčky pod očima, ale až po pořádném vyčištění pleti a probuzení.

6. Operace očních víček

Pokud vše ostatní selže, můžete zkusit opravdu trvalé řešení –  operaci očních víček. Lékař může pomocí laseru snížit namodralé a červené zabarvení pod očima. Cévní lasery, jak jsou známy, fungují tak, že zužují viditelné krevní cévy, čímž snižují výskyt pytlů pod očima.

Related Posts

Zanechat komentář